menu תפריט קטגוריות

התקנת תנור ארובה

בחירת מיקום לתנור ארובה הרחק את התנור ככל האפשר ממדרגות הקומה השניה וזאת משום שאוויר חם עולה מטבעו, ורצוי שיתפזר ביעילות בקומה בה ה קמין ממוקם לפני שיעלה לקומות העליונות מיקום מרכזי בבית ככל הניתן לפיזור (למאמר המלא)

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 30/01/2020


בחירת מיקום לתנור ארובה

פרמטרים בקביעת מיקום תנור ארובה:

 • הרחק את התנור ככל האפשר ממדרגות הקומה השניה וזאת משום שאוויר חם עולה מטבעו, ורצוי שיתפזר ביעילות בקומה בה הקמין ממוקם לפני שיעלה לקומות העליונות
 • מיקום מרכזי בבית ככל הניתן לפיזור יעיל של חום התנור, מיקום מוצלח של קמין יעזור בפיזור החום באופן מקסימלי
 • היכן ממוקם התנור בייחס לקומה השניה? היכולת להעביר את הארובה באחד מחדרי השינה בקומה מעל הינה פרמטר נוסף
 • במיקום קמין גז וודא כי ישנה אפשרות גישה לצינור הגז - אם לא קיימת הכנה, מומלץ להתייעץ עם מתקין עם רשיון ולהכין יציאה מבעוד מועד
 • במיקום קמין נפט מקם את התנור ככל האפשר קרוב לקיר החיצוני המאפשר הולכת צנרת למיכל הנפט (אלא אם קיימת הכנה מראש)
 • וכמובן מיקום שישלב ויתאים את התנור לסגנון הריהוט ואופי הבית

חיבור למערכת ההסקה

קמין גז

 • חיבור קמין גז למערכת הגז צריכה להיעשות ע"י מתקין בעל רשיון לטיפול בצנרת גז - לפרטים נוספים ניתן לפנות אלינו

קמין נפט

 • בין המיכל ל תנור יש להניח צנרת נחושת, קוטר הצנרת נקבע על פי אורך הצנרת.
 • במיקום מיכל הנפט צריך להתייחס ולוודא שיש גישה נוחה למשאית התדלוק ןלהגיע למיכל ללא כל מכשולים וסיכון חיי אדם.
 • מומלץ לקבע את מיכל הנפט (תחתית המיכל) במקום גבוה (כחצי מטר) מגובה הריצוף עליה מונח התנור על מנת לייצר גרביטציה שתעזור בזרימת נפט יעילה מהמיכל אל התנור. ניתן לרוב להזמין מיכלים עם עמודים בגבהים שונים במידה ונדרש.
 • צנרת הנחושת צריכה לעבור בשרוול PVC ומומלץ לקבע או לטמון את צנרת הנחושת מחוץ לבית שלא תהיה רופפת.

התקנת הארובה

 • המנע מהסטה אופקית של הארובה (90 מעלות). במידה וישנו צורך להסיט את הארובה, השתמש בזוית (45 מעלות) בכדי למנוע עיבוי פוטנציאלי.
 • כאשר מתקינים את הארובה לקמין יש לשים לב שהיא מקובעת היטב בתוך הבית ומעל הגג כך שבימי רוחות וגשמים חזקים הארובה לא תשתחרר.
 • החלק החיצוני של הארובה רצוי שיהיה מבודד, על מנת למנוע עיבוי ובכדי לאפשר יניקה יעילה של הארובה אשר גם מובילה לחסכון בנפט.
 • קידוחים בבטון מומלץ שיבוצעו ע"י מקדח יהלום לצורך קידוח מדוייק וסימטרי.

כללי

בגלל עלויות הדלקים בשנים האחרונות, תנור ארובה הפופולרים הם תנורים שמוסקים בגז ואו בעץ.

קמין גז הוא מפנק יותר ופופולרי בבתים חדשים וגם קיימים משום הפעלתו הקלה באמצעות שלט רחוק. כמו כן עלות ההסקה של קמין גז היא נמוכה.

קמין עץ הוא טוב למי שאוהב את ההיתעסקות בקמין, היום הקמינים החדשים מתוחכמים ובנויים עם דופן כפולה, הפעלתו קלה ולא צורכת כמויות עץ גדולות, וכמובן אפשר גם להשתמש (בגפת) חומר מיותר (פסולת זיתים).

קמין מוסק נפט, מפזר חום נעים, ואינו יקר הרבה יותר מתנור אשר מוסק בעץ או גז. על מנת לחסוך מומלץ להדליק את התנור בשעות אחר הצהריים ולכבות בבוקר ולחמם את הבית בצורה יעילה יותר וחסכונית יותר. כמו כן, ניתן להוזיל עלויות שימוש בקמין נפט ע"י החלפת תא הבעירה בתא בעירה קטן יותר ובכך נחסוך כ- 30% בעליות הנפט

שוקי פסח

מומחה פתרונות אקלים (חימום / קירור)

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -