menu תפריט קטגוריות

טיח – קצת היסטוריה.

טיח נמצא בשימוש האדם כבר אלפי שנים. הנה כמה עובדות על ההיסטוריה של הטיח.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 04/03/2020


העת העתיקה.

כיסוי קירות מבנים בשכבת או שכבות טיח הוא אומנות עתיקה ביותר. ישנן עדויות שהאדם הקדמון מרח בוץ על מסגרות עץ – מעין טיח פרימיטיבי שנועד לשפר את אטימות המחסה הבסיסי הזה. בוץ אמנם אינו נכלל במונח טיח אך הוא מבשר את בואו של החומר. עדויות ראשונות לקיומו של טיח אמיתי – דהיינו חומר שנעשה משילוב של חומר מליטה ואגרגט – נמצאו באנטוליה ובסוריה. טיח זה הוא בן 9000 שנה. מסתבר שמהר מאוד, יחסית, התגלה לבנאים שחומר שנעשה על בסיס מינרלים שונים שעוברים תהליך ייבוש יעיל בהרבה מבוץ, סיבי עצים או שאר החומרים שייתכן ששימשו בתור טיח בזמנים עתיקים יותר. המצרים, לפני כ5000 שנים, ייצרו טיח על בסיס סיד. הסיד נשרף במדורות פתוחות, נכתש ואז עורבב עם מים. החומר שנוצר שימש גם להכנת לבנים וגם לציפוי קירות המבנים – טיח לשימוש פנימי וחיצוני. עד היום ניתן לראות ארמונות וקברים מימי הפרעונים שבהם הקירות מכוסים טיח שעליו צוירו ציורים ועיטורים – בהם כאלה שגילם מעל 4000 שנים. טיח שעמיד כה הרבה שנים אינו דבר של מה בכך ומעיד על האיכות המעולה שלו ועל הידע המעמיק שהיה למצרים הקדמונים בענייני בנייה. מעניין לציין שכפי הנראה המצרים הקדמונים השתמשו בכלים דומים מאוד לכלים שבהם נעשה שימוש היום בעבודות טיח. אלפי שנים אחרי בנאים עתיקים אלו ואנו משתמשים בכלים שאינם שונים בהרבה מאלו ששימשו בנאים במצרים העתיקה בימי הפרעונים!

סיד, חול וצמנט.

טיח על בסיס גבס היה הסוג המובחר בין כל סוגי הטיח, אך מחירו לא היה זול. לכן נעשה שימוש גם בחומרים אחרים לייצור טיח: חול וסיד בעיקר. בימי הביניים התגלה יתרון חשוב לבתים שכוסו בשכבת טיח: הם נשרפו לאט יותר ולכן היו פחות פגיעים לשריפות שהיו תופעה נפוצה בימים ההם שבהם רוב הבתים נבנו מעץ. בעקבות גל שריפות איום בלונדון המלך אף הורה על כיסוי כל הבתים בעיר בשכבת טיח – בית שלא כוסה בשכבת טיח היה מועד להריסה לפי חוק. גם בפאריס נחקק חוק כזה וכיוון שבסביבות פאריס נמצאו מרבצי גבס היא כונתה בירת הטיח. טיח על בסיס חול או סיד הפך לפופולארי בגלל מחירו הזול אבל נדרשו שבועיים כדי שתהליך הייבוש של טיח מסוגים אלו יסתיים. במאה ה19 התרחשו שינויים גדולים שהשפיעו על הסוגים השונים של טיח שהיו זמינים לשימוש. המצאת צמנט פורטלנד ב1824 על-ידי ג`וזף אספדין, מניח לבנים מלידס שבאנגליה וסוגי בטון אחרים אפשרו פיתוח של סוגי טיח חדשים שהיו זולים ויעילים ולא דרשו זמן ייבוש ארוך כמו סוגי טיח מסורתיים. במאה ה20 כבר החלו להופיע סוגים של טיח על בסיס סינטטי בעלי תכונות בידוד מתקדמות ויתרונות של חוזק, מחיר ושימושים ייעודיים שהיו קשים לביצוע בעבר. מעניין לציין – מעין אירוניה של ההיסטוריה – שכיום ניתן למצוא סוגים של טיח שנועדו להעניק למבנה מראה עתיק מסוג כלשהו או המיוחס לתקופה אחרת ומקומות אחרים. המראה העתיק שאותו מבקשים הבונים להשיג, הושג בעבר גם מתוך אילוץ ועקב המגבלות שהטילו סוגי טיח שהיו קיימים באותם הימים על יכולתם של הבנאים. כיום, חופשיים מהרבה מגבלות שעימן נאלצו להתמודד בנאי העבר, אנו משקיעים זמן ומאמץ כדי להשיג מראה דומה לזה שהם יצרו. המותרות של דורנו משמשות, כך נראה, לשחזור מה שנוצר בעבר בגלל מגבלות שנעלמו מהעולם.

 

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -