menu תפריט קטגוריות

טיח – בעיות תדמית.

טיח זוכה לתדמית שלילית בתרבות שלנו (וגם בתרבויות אחרות.) הקונוטציה הסימבולית השלילית שלו ראויה לדיון.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 04/03/2020


טיח זה רע?

המונח טיוח הוא זה המוציא לכול שימוש בשכבת טיח שם רע. כבר בתנ"ך הנביא יחזקאל מבקר את נביאי השקר ומטיח בהם שהם משתמשים בסוג של טיח גרוע כדי לכסות את הקיר – שמסמל את האמת ואת העתיד לבוא. הביטוי בעל הקונוטציות השליליות "טיוח" מבטא את הרעיון שכיסוי משטח בשכבה של טיח הוא מעשה רע. המקור לביטוי הוא באנגלית אלא ששם מדובר בסיוד (whitewashing). גם אם באנגלית מדובר במריחת שכבה על קיר, אצל הגויים מדובר בסיד ולא בשכבה של טיח. כיום אנחנו משמשים במילה טיוח כדי לבטא ביקורת על מקרים שבהם האמת מוסתרת על-ידי שכבה של שקרים. האם טיח הוא סוג של שקר? נראה שבבסיס הביטוי העברי עומדת קונוטציה שלילית להנחת שכבה של טיח על דבר קיים. ייתכן שההקשר השלילי שיש לחומר כמו טיח, חומר שמשמש למעטפת חיצונית, נעוצה במסורת היהודית שבה "שקר החן והבל היופי" ומומלץ לכל אחד "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו." טיח, כפי הנראה, נתפס כדבר מה חיצוני ולא אמיתי שנועד להסתיר את הפנימיות האמיתית, את המהות של הדבר. הקיר, לפי גישה אסוציאטיבית זו, מבטא את ה"מה שיש בו" את המהות האמיתית. לעומת זאת טיח, השכבה החיצונית שעל הקיר, איננו אלא קנקן, שכבה שנועדה להסתיר את האמת. טיח, במערכת סמלים תרבותית זו, הוא הטפל לעומת הקיר שהוא העיקר.

טיח זה טוב?

כשעוזבים את עולם הסמלים והביטויים ויוצאים אל העולם המעשי, ניתן למצוא ראיות שתומכות בתפיסה העממית הזו; טיח, בהרבה מקרים, הוא בהחלט חומר שמשמש להסתרת האמת. שיפוץ בית על-ידי שכבת טיח הוא דוגמא אחת: במקום לתקן את הסדקים ואת הגורמים להם, לעיתים מסתפקים במריחת שכבה של טיח שמסתירה את הפגמים ויותר מכך – מסתירה את העובדה שלא נעשתה כל עבודה אמיתית לשיפוץ הבית. גם קבלנים שונים שמבצעים עבודות טיח שונות עוזרים לקיבוע השם הרע ולקונוטאציות השליליות שיש לנו כשאנו שומעים את המילה הזאת, טיח. עבודה מרושלת ובלתי מקצועית, מריחת טיח ללא עבודות הכנה, שימוש בחומרים זולים שיוצרים טיח מאיכות ירודה – כל אלה ועוד מעשים מוכרים מוציאים לקבלני טיח שם רע ויחד איתם לחומר האומלל. אבל מבט נוסף על קירות מכוסים בשכבת טיח יכול גם ללמד אותנו את ההיפך. טיח יכול להיות חומר מגן שמשפר את איכות הבידוד של הקיר ואת מראהו האסתטי. למעשה קיר אינו שלם ללא שכבה אחת לפחות של טיח. הקיר אולי הוא העיקר אך אין זה אומר ששכבה של טיח היא הטפל. טיח משלים את הקיר, מעניק לו תכונות של אטימות ובידוד, עמידות לפגעי מזג האוויר ונזקים ממקורות אחרים. טיח גם הופך קיר פשוט ליצירת אומנות או לפחות לחלק חשוב בעיצוב הבית. קירות ללא טיח אינם מראה פופולארי בבתים שבהם גרים אנשים. למעשה קיר ללא טיח מסמל – אם אנו רוצים לחזור לעולם הסימבוליות התרבותית – הזנחה, צרות וחיים אומללים. הסבר פשוט למשמעות הכפולה שלה זוכה טיח בחיים שלנו הוא הסבר שיש בו לקח מעשי. טיח יכול להיות טוב ויכול להיות רע. כשאנשים רעים מטייחים הרי שמדובר בסוג השלילי של טיח – זה שנועד להסתיר ולרמות. כאשר אנשים טובים מטייחים הרי שמדובר בסוג החיובי של טיח – זה שמשפר את איכות החיים, משלים את הקיים ומעניק גימור לדברים שבלעדיו הם אינם שלמים. הלקח המעשי? בחרו בקבלן טיח רציני ואמין ואל תתפתו לכאלה שמטייחים את האמת – חוסר המקצועיות שלהם.

 

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -