menu תפריט קטגוריות

מעבדה לבדיקות בטיחות כשאין תקן ישראלי

השימוש במעבדה לבדיקות בטיחות פרטיות נובע מתהליך הגלובליזציה ופתיחת השוקים הישראלים ליבוא של מוצרים וחומרים על ידי יבואן רשמי, ביבוא מקביל או יבוא אישי אך ללא תקן ישראלי בר תוקף (תקן לא חל - תל"ח). תהליך פתיחת השווקים הביא לכך כי במקרים רבים על מנת להבטיח שהמוצר או החומר בו משתמשים ודרך השימוש בהם, לא יהווה סכנה ויהיה בטוח לשימוש יש להיעזר במעבדה לבדיקת בטיחות אשר מאפשרת לכם להיות בטוחים שגם ללא תקן ישראלי לא קיימת סכנה לכם ולבני ביתכם משימוש במוצר או מה שהורכב מחומרים אלו.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 27/10/2019


גם כאשר לא קיים תקן (מוצרי יבוא תל"ח). עדיין יש צורך בפיקוח של מעבדה לבדיקות בטיחות

מעבדה לבדיקות בטיחות לאישורי בטיחות שימוש על פי סטנדרטים ותקנים לא ישראליים.

מעבדה לבדיקות בטיחותהצעד הנכון לשמירה על בטיחות, הוא ליצור קשר עם מעבדה לבדיקות בטיחות, בכל מקרה בו מציעים לכם שימוש במוצרים או חומרים לבנייה או התקנה בביתכם. מוצרים שאינם בעלי תקינה ישראלית כלומר יבוא תל"ח. בעיקר כאשר מדובר במוצרים חדשים יחסית שאינם בשימוש רב שנים מתעוררת שאלה חשובה האם מוצרים או חומרים אלה בטוחים לשימוש ולא מהווים סכנה בעת ההתקנה או בעתיד לבוא.

טכנולוגיות בנייה, חומרי בנייה ומוצרי לוואי המשמשים לעיתים למבנה עצמו ולעתים רק למפרטי גימור כגון חלונות, דלתות, אינסטלציה וכו`. כיום יש מעט מגבלות על יבוא וקיומה, או אי קיומה, של תקינה ישראלית, לא בהכרח מונע יבואנים רשמיים ופרטיים, להכניס לארץ מוצרים וחומרים חדשים ומתקדמים. במרבית המקרים יהיו חומרים אלה מתאימים לתקינה בארצות היעד המקוריות כלומר תקינה אירופאית או תקינה המתאימה לארה"ב או קנדה. אך קיימת חקיקה ברורה ודהוראות מחייבות להתנהלות בנושא של מוצרי יבוא תל"ח.

מצבים בהם מומלץ לערב מעבדה לבדיקות בטיחות עצמאיות

כיום יכול כל מי שחפץ בכך להיכנס לאינטרנט. להזמין מכולה מחוץ לארץ המכילה חומרי בנייה ופריטים להקמת בית שלם. גם יבואנים של חומרים וטכנולוגיות בנייה, מייבאים לפעמים כיבואן רשמי מטעם היצרן אביזרים ופריטים המשמשים בכל שלבי הבנייה או התוספות לבית. בעוד התקינה לגבי פריטים מסוימים אינה מהווה סיכון מידי ורק עלולה לגרום נזקים לרכוש קיימים פריטים מסוימים שבלי בדיקות בטיחות מקצועיות קיימת סכנה להשתמש בהם.

דוגמאות לפריטים שגם כאשר אינם מפוקחים ולא קיימת תקינה אינם מהווים סכנה מיידית למשתמש:

מעבדה לבדיקות בטיחותכיורים, בתי שימוש ואמבטיות - קיימת תקינה לגביהם אך גם אם הותקנו כאלה שאינם עומדים בתקן הרי שלא קיימת סכנת חיים מיידית למשתמש. נדגיש כי שימוש בכלים סניטריים ללא תקינה ישראלית אינו מומלץ ואף אסור ועדיין ניתן למצוא ברבים מבתי הפאר ודירות הפאר מוצרים אלה שיובאו באופן אישי לפעמים ללא תקן כלל או ללא תקן ישראלי מתאים. הם לא בהכרח הם מהווים סכנה מיידית לחייהם של המשתמשים.

אריחי קרמיקה ובלוקים מזכוכית לקירות ורצפה - קיים תקן ישראלי מחייב אך עדיין ניתן למצוא פעמים רבות חומרים אלה שהוכנסו לישראל ללא עמידה בתקן כלשהו, או עמידה רק בתקן חו"ל. מוצרי חיפוי רצפה חייבים בתקן אך לעיתים ניתן לייבא חיפוי רצפה שמגיע לישראל בהזמנה אישית ולא נתקל במחסומים הקיימים בנמלי הכניסה. חשוב לציין כי מטרת התקינה היא לא רק שמירה על בטיחותם של המשתמשים אלה גם עמידה בדרישות לשמירה על איכות המבנה. דוגמא זאת נובעת מהצורך לוודא כי אריחי רצפה יהיו אטומים לחדירת מים.

דוגמאות לפריטים שניתן ליבאם גם ללא תקן תל"ח אך ללא בדיקות מעבדה לבדיקות בטיחות עלולים להוות סכנת חיים מיידית:

מעבדה לבדיקות בטיחותמעקה שקוף (זכוכית או חומר אחר) למרפסות, למדרגות פנימיות, שפה של קומה שנייה בתוך בית וכו` - למוצר זה קיים תקן מחייב. כאשר מיובא המוצר ייבדק במרבית המוצר והפרזול המשמש להתקנתו. עדיין ניתן למצוא מוצר זה אשר הוכנס לארץ ביבוא אישי ולעתים עם פרזול שלא עבר כל בדיקות תקינות. זאת דוגמה טובה למצב שבו מומלץ ליצור קשר עם מעבדה לבדיקות בטיחות על מנת למנוע תקלות שמשמעותן עלולה להיות אף אבדן חיים.

סורגים שקופים - מוצר חדש יחסית, אשר מהווה פתרון לבעלי דירות ובתים, המעוניינים להתקין סורגים בבית אך מבקשים להימנע מחסימת הנוף והמראות המשתקפים דרך החלונות והדלתות. מוצר זה זמין לרכישה על ידי יבואן אך עדיין לא נקבע לו תקן ולכן עריכת בדיקת בטיחות מתחייבת. לא קשה לדמיין מה קורה אם סורגי הגנה אשר מותקנים בחלונות ודלתות למרפסות של קומות עליונות, גבוהות. סורגי הגנה אמורים למנוע למשל נפילתם של ילדים מגובה רב או למנוע מפורצים להיכנס.

בשני מקרים אלה ניתן לראות שלעיתים ממש יש הכרח ליצור קשר עם מעבדה לבדיקות בטיחות ולוודא שאין סכנה בשימוש במוצר ספציפי זה.

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -