menu תפריט קטגוריות

יועץ בטיחות - לקלוע סל בטוח

ועץ בטיחות, מהנדס בטיחות בעל הסמכה הוא בלבד יכול לאשר שימוש ועמידה בתקן למגרשי משחקים וספורט. האמור הוא לא רק בנוגע למתקני משחקים ומגרשי ספורט במוסדות חינוך (בתי ספר וגנים). גם בשטחים ציבוריים.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 27/10/2019


יועץ בטיחות במוסדות חינוך 

יועץ בטיחות האבא של מגרש משחקים ומתקני ספורט

יועץ בטיחות במתקני ספורטיועץ בטיחות, מהנדס בטיחות בעל הסמכה הוא בלבד יכול לאשר שימוש ועמידה בתקן למגרשי משחקים וספורט. האמור הוא לא רק בנוגע למתקני משחקים ומגרשי ספורט במוסדות חינוך (בתי ספר וגנים) אלה גם במגרשי משחקים מתקני כושר ואימונים במרחב הציבורי בפרקים ובחופים.

קיימת תקינה ברורה באשר לדרישות המתבקשות ממתכנני מגרשי ספורט ומשחקים אך גם מגופים המטפלים במתקנים קיימים. יועץ בטיחות בעל הסמכה הוא האמון על עריכת בדיקות ואישור שאכן מגרשים ומתקנים עומדים בדרישות התקינה אשר משתנה מעת לעת.

התקן הישראלי, המתייחס למתקנים שונים קבועים וארעיים. דרך תכנונם, הקמתם, תחזוקתם ושמירתם במצב המאפשר שימוש בטוח. תקן זה נכתב ומשתנה בהתאם לנסיבות משתנות ולעתים רק לאחר התרחשותם של אסונות כבדים.

מתקנים והתקנים בפיקוח יועץ בטיחות

יועץ בטיחות  מתקני ספורטהתקנים השונים עליהם מפקח יועץ בטיחות משתנים מעת לעת, כאמור ניתן להצביע על שתי סיבות עיקריות לכך. סיבה אחת היא תקלות (אסונות) הנגרמים בעת השימוש במתקנים ומגרשי משחקים. הסיבה השנייה היא כניסתן של טכנולוגיות חדשות, מתקנים חדשים וחומרים חדשים המשמשים לבנייה והקמה, של מגרשי משחקים ומתקנים.

במקרים מסוימים ולאחר בדיקה מאמצים תקנים שנבדקו בחול לגבי שימוש בחומרים ובטכנולוגיות חדשות ומחילים אותם על התקן הישראלי. בכל מקרה. מי שאמור לבדוק את יישומן של תקנים מחייבים אלה הוא יועץ בטיחות שעבר הכשרה מתאימה והוסמך כדין להעניק אישורים הן בשלבי התכנון והן בשלבי הקמה ושלבי השימוש במתקנים.

תהליך הכשרתו, הסמכתו ורישויו של יועץ בטיחות קונסטרוקטור למלא את תפקידו תובעני ומחייב. אנו יודעים כי פעמים רבות, מנסים גורמים העוסקים בהקמת מתקנים ארעיים, לשימושים זמניים או מקנים לאירועים המוניים ואפילו מתקני ומגרשי משחק לשימוש הציבורי להימנע מליווי ופיקוח של קונסטרוקטור על אף שפיקוח כזה בסופו של דבר הכרחי. התקנים הנוכחיים מחייבים שילובו של קונסטרוקטור בשלבים מוקדמים ביותר של תכנון על מנת לוודא את בטיחות ההקמה של כל מתקן וכמובן את בטיחות השימוש בו. תפקוד לקוי של יועץ בטיחות או הקמה של מבנה כלשהו (במה למופעי חג, מתקן ספורט, מגרש משחקים בפארק או בגן וכו,) ללא ליווי ופיקוח של יועץ בטיחות עלולים לגרור העמדה לדין במקרה הטוב וגרימת אסון במקרה גרוע יותר.

אסונות אשר נגרמו מתפקוד לקוי של יועץ בטיחות

יואעץ בטיחות מוסדות חינוךניתן להצביע על מספר אסונות נוראיים אשר הגורם להם היה חוסר ליווי ופיקוח מספק מצד הקונסטרוקטור בשלב זה או אחר של התכנון, וההקמה. האסונות הידועים ביותר הם אסון בפסטיבל ערד. אסון גשר המכביה האסון בהר הרצל. אולם ידועים אין סוף מקרים בהן רשויות מקומיות ועיריות התרשלו בתכנון והקמת מגרשי משחקים שלעתים גרמו פגיעות בנפש ולעתים פגיעות שאינן קטלניות.

התקינה ברורה וכיום בהתאם לחוקי שקיפות בתחום המינהל הציבורי ניתן לכל אחד שאמור לשלוח את ילדו למגרש המשחקים והספורט לבדוק האם המגרש נבדק ואושר על ידי יועץ בטיחות כפי שנדרש.

שימו לב כשאתם יוצאים למגרש המשחקים. האם ניתן לקלוע לסל בבטחה מבלי שהסל יקרוס?

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -