menu תפריט קטגוריות

האם כדאי ללמוד להיות יועץ בטיחות

התשובה היא כן! יועץ בטיחות על פי רוב הינו בעל תפקיד בתחום האירועים ההמוניים למשל (ת"י 5688) או מתקנים ציבוריים, בטיחות במקומות ציבוריים, בריכות שחיה, מתקני ספורט וכו`. במקרים רבים (ושגויים) ההגדרה כוללת בתוכה התייחסות לממונה בטיחות, נאמן בטיחות מהנדס בטיחות, יועצי נגישות וכו` שעניינם הבטיחות והגהות במקומות העבודה מבני ציבור ועוד. מודעות ציבורית ודעת הקהל, הציבו את כל נושא הבטיחות במיקום גבוה בסדר היום הציבורי. התוצאה הם הליכי הקפדה ואכיפה הולכים ומחמירים הדורשים כוח אדם מיומן ומוסמך בתחום יועץ הבטיחות

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 27/10/2019


 

יועץ בטיחות - מומחה בטיחות - ממונה בטיחות

מהנדס בטיחות/יועץ בטיחות - הכשרה מותאמת לדרישות תקינה ספציפיות

יועץ בטיחות להבודה בגובהקיימת הכשרה בסיסית על מנת לעסוק בנושאים כגון עריכת בדיקות בטיחות, בדיקות תקינה, קונסטרוקטור, תוכניות בטיחות לאירועים המוניים, הכנת תיקי שטח, עריכת הדרכות בטיחות, מינוי ממונה בטיחות, מומחה בטיחות וכו`. ההכשרה הבסיסית של יועץ בטיחות/מהנדס בטיחות היא לימודי הנדסה. והכשרה מיוחדת הנדרשת כאמור היא מהנדס בטיחות עם דגש על היותו בעל ותק של לפחות שלוש שנים של מהנדס רשום ולאחר מכן הוסמך כמהנדס רשוי.

כמו כן עליו לעבור תהליכי הסמכה בתחומים ספציפיים לשם קבלת אישור עריכת בדיקות מעבדת בטיחות, עריכת הדרכות לממוני בטיחות, הכנת תיקי שטח והדרכות למומחי בטיחות אש, הכשרה ספציפית נוספת היא הכשרה ליועץ נגישות (יועץ נגישות השירות ויועץ נגישות מתו"ס).

תהליכי הכשרה ודרישות השוק לשירותיו של יועץ בטיחות

יועץ בטיחותבעיקר בהתחשב בתהליכים מקבילים הן של דעת קהל והן של הגברת האכיפה על כללי בטיחות. תפקידיהם של יועץ בטיחות, ממונה בטיחות, מומחה בטיחות במרבית בתחומים, הופכים משמעותיים יותר ויותר. זאת בתקופה שבה מתעורר צורך חד משמעי לעמוד בתקני בטיחות אשר מתווספים לתחומים רבים. יחד עם זאת עולה הדרישה להגברת הפיקוח והיישום של הדרכות בטיחות ושמירה על כללי בטיחות בעיקר בתחומי הבטיחות במקומות העבודה.

אם במקומות עבודה רגילים (הדרישה התקנית היא שבמפעל שבו מעל 25 עובדים יהיה ממונה בטיחות ותשתית ברורה לשמירה על בטיחות) בהם קיימת עבודה מאורגנת (ועדי עובדים וכו`) אשר שומרים על זכוכיות העובדים לעבודה במרחב בטוח. הרי באתרי בנייה בהם עובדים עשרות ולפעמים מאות, פועלי בניין זרים. באתרי עבודה המוניים אלה לא תמיד חלה הקפדה על דרישות הבטיחות והגהות על פי התקינה והחוק.

ביקוש ליועצי בטיחות וממוני בטיחות

יועץ בטיחות אתר בנייההתחום בו עוסקת דעת הקהל לאחרונה הוא הקפדה על הדרכות לעבודות גובה בשל ריבוי תאונות העבודה בתחום הבניין. ההקפדה על הבטיחות במוסדות חינוך ומתקני ספורט ברשות הרבים נכנסה במרבית המקרים למסלול תקין

קיים לחץ בלתי פוסק על בעלי חברות בנייה, מנהלי עבודה ומפעילי אתרי בנייה, להתייחס ביתר רצינות והקפדה על כללי הבטיחות. במקרים רבים בעבר, נעשה הדבר רק כדי לצאת ידי חובה אולם תהליכי תקינה, חקיקה ולחץ ציבורי כאמור. מביאים להקצאת משאבים מטעם הרגולטורים ורשויות האכיפה הרלוונטיות. התוצאה היא שהביקוש לכל התפקידים של יועץ בטיחות כמעט בכל התחומים עולה. הדרישות הם לבעלי הסמכה פורמלית בכלל התחומים. תהליך איטי אך תמידי של תוספות ושינויי תקינה לצד הגברת האכיפה יחד עם הקפדה משמעותית על הנעשה באתרי בנייה, יוצרים ביקוש לבעלי מקצוע בתחום יועצי בטיחות לפיקוח והדרכה באתרי עבודה.

לסיכום ניתן להגיד באופן חד משמעי שקיימת כדאיות ברורה להכנס למסלול הכשרה לתפקידים כיועץ בטיחות. מלבד ההתנהלות הברוכה הנובעת, מודגמת במשפט …"המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו"... הרי שתחום זה הכולל בתוכו את כל הנושאים הקשורים ליועץ בטיחות , מהנדס בטיחות, קונסטרוקטור וכו` מבטיח גם יכולת השתכרות נאה.

יש לזכור שעולמנו הולך ונהייה מורכב יותר ויותר ותהליכים רבים דורשים תכנון, הכנה פיקוח ובקרה מדוקדקים על מנת לאפשר למשתמשים ושוהים במרחב הציבורי לחזור הביתה בשלום.

 

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -