menu תפריט קטגוריות

יועץ בטיחות - קונסטרוקטור ואירועים המוניים

תפקידו של יועץ בטיחות, קונסטרוקטור באירועים המוניים בא לידי ביטוי בכך שכלל המתקנים, במות, מסכי ענק, אוהלי ענק, גשרי תאורה וכל מתקן ארעי אשר הוקם לצורך קיום האירוע עומד בדרישות התקינה ויעמוד בכל העומסים הנדרשים על מנת לא לסכן את המשתמשים במתקן או השוהים בסביבתו. בעת האחרונה מגיעה לקיצה הסגה המשפטית סביב אסון הר הרצל (גשר התאורה) כאשר המהנדס האחראי נשלח אל הכלא ועונשו של יועץ הבטיחות הוחמר ל-6 חודשי עבודות שירות. לא ניתן לקיים אירוע המוני שבו מוקמים מתקנים ארעיים או אפילו רק גדרות הפרדה ללא פיקוח הדוק ואישור של יועץ בטיחות וקונסטרוקטור.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 27/10/2019


מהנדס בטיחות - קונסטרוקטור - יועץ בטיחות מי נגד מי באירועים המוניים

אמצעי מניעה נגד אסונות באירועים המוניים  - יועץ בטיחות, קונסטרוקטור

יועץ בטיחותאירועים המוניים כיום מלווים כמעט תמיד בהקמת מתקנים ארעיים, המהווים חלק מהאירוע או מאפשרים את קיומו. על מארגני ומנהלי אירועים המוניים חלה חובה (על פי החוק) להיעזר הן בשלב התכנון והן בשלבי הקמת מתקני האירוע, בשירותיו של מהנדס בטיחות, קונסטרוקטור כאשר יועץ בטיחות אמור לפקח על תהליך ההקמה ולאשרו בכל שלב על פי מה שנקבע בשלבי התכנון.

חשוב לציין כי מתקנים קבועים כגון מגרשי כדורגל, אולמות ספורט ותיאטראות חייבים בבדיקות ואישורים, הכנת תיקי שטח וקבלת אישורי נגישות טרם קבלת רישוי עסק כך שאם הם פועלים כחוק ועושים שימוש אך ורק במתקן הקבוע אמור להיות בידם אישור בטיחות התואם את דרישות החוק בנוגע למתקן אותו הם מפעילים. הדבר אינו דומה כאשר מדובר על אירוע המוני שבו ממוקמים מתקנים זמניים או אירוע הכולל הוספת מתקן זמני לצד מתקן קבוע שהינו בעל רישיון (למשל הוספת אוהל ענק לקבלת פנים בכניסה לאולם קבוע לצורך אירוע מיוחד).

סוגי אירועים המוניים ותפקידיו של יועץ הבטיחות במניעת אסונות

יש להבחין בין שלושה סוגים של אירועים המוניים

קונסטרוקטור

  • סוג אחד הוא אירועים אשר מתקיימים במתקנים קבועים כגון מגרשי ספורט פתוחים או אולמות ספורט סגורים ואולמות קונצרטים כפי שהוזכר.
  • הסוג השני הם אירועים המוניים בהם קיימים מתקנים שלצורך השימוש בהם יש להקים מתקן זמני בהתאם לאירוע. לדוגמא: אמפיתאטרון קיסרייה - האמפי עצמו קיים אך לכל מופע המתקיים יש להקים מתקני במה ותאורה אשר תואמים את המופע. דוגמא נוספת היא קונצרט רוק בפארק גני יהושע - הבמה קיימת אך לכל קונצרט מוקמים במקום מתקנים ארעיים בהתאם למופע.
  • הסוג השלישי הם אירועים המוניים אשר בהם ניתן למצוא רק מתקנים זמניים כגון אוהלי ענק, במות בידור (כולל במות DJ) ומסכי ענק ועוד. לדוגמא פסטיבלים המוניים הכוללים במות DJ ואוהלי ענק.

חשוב לציין שהתקינה והחוק מחייבים את מעורבותו של מהנדס בטיחות - קונסטרוקטור בתכנון ופיקוח על הקמתם של מתקנים ארעיים ללא קשר למטרת האירוע ההמוני.

תקנות החוק וההוראות לבקרה ופיקוח על ידי מהנדס בטיחות בעל הסמכה מתאימה. התגבשו במהלך השנים כחלק ממסקנות הן של חקירות משטרה, והן של ועדות בדיקה מקצועיות. ועדות חקירה שהוקמו לאחר אסונות באירועים המוניים. אף על פי כי התקנות הקיימות ברורות, והחוק מגדיר באופן מדויק, את תפקידיו של מהנדס בטיחות ויועץ בטיחות הממונה על הקמת המתקנים אנו  עדים למקרים בהם מתקיימת רשלנות בשלבים שונים של תכנון והקמת האירוע אשר גורמים לאסונות כבדים, לעתים קטלניים שבסופם העמדה לדין פלילי לש גורמי התכנון והפיקוח ולעתים אף של המארגנים.

דוגמא למעידה, רשלנות של יועץ בטיחות וקונסטרוקטור באירוע המוני

יועץ בטיחותהדוגמא הטובה ביותר כיום היא אסון גשר התאורה שהתרחש בהר הרצל בה נהרגה הילה בצלאלי ונפצעו חיילים נוספים. בימים אלה התקבל ערעור המדינה על קולת העונש אותו קיבלו מהנדס בטיחות האירוע, קונסטרוקטור שתכנן את גשר התאורה ואף יועץ הבטיחות שאמון היה על הקמת המתקן. באם לא יוגש ערעור לעליון. ישב מהנדס בטיחות האירוע, הקונסטרוקטור תשעה חודשים בכלא ועל יועץ בטיחות שפעל בשטח נגזרו שישה חודשי עבודות שירות וזאת בנוסף לתשלום פיצויים לנפגעים.

ראוי לציין כי בתחום זה כמו בתחומים רבים לא ייתכנו קיצורי דרך כאשר יש לשמור על ביטחונו של ציבור משתמשי המתקן הארעי. הן בשלב התכנון והן בשלב הביצוע יש להיעזר ביועץ בטיחות וקונסטרוקטור, מהנדס בטיחות בעל הסמכה ובנוסף רקורד מוכח של תכנון והקמת מתקנים על פי התקינה וללא תקלות.

 

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -