menu תפריט קטגוריות

טיח – מה זה בעצם?

טיח הוא חומר כל-כך שכיח בחיינו שאנחנו שוכחים לעצור לרגע כדי להבין במה מדובר.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 04/03/2020


מה אומר המילון?

ז`אנו-ארנבון, גיבור סיפרו של אמיל אז`אר חרדתו של המלך סלומון, נהג לבדוק כל מילה שלא הייתה מובנת לו במילון. אם נלך בדרכו של פילוסוף אוטודידקטי זה ונבדוק במלון אבן שושן את ההגדרה למילה טיח נקבל את ההגדרה הבאה: "טיח – תערובת של טיט, חומר, מלט, סיד וכדומה לציפוי קירות." טיח, אם כן, הוא שם כללי לחומרים שונים שנעשה בהם שימוש כדי לצפות קירות או, בפשטות, הציפוי עצמו. טיח הוא מלט שנעשה מתערובת של שני חומרים: חומר מליטה – חומר שמאפשר הדבקה של מוצרי בנייה מוצקים – ואגרגט – חומר גרגירי שנועד לחזק את חומר המליטה. מבלי להיכנס לפרטים מסובכים של כימיה מתקדמת, בעקבות תהליך כימי טיח הופך מחומר שיש בו מים לחומר חצי יבש. טיח שעבר את תהליך ההתייבשות הופך לחומר מוצק שיכול לשמש בסיס או שיכבה חיצונית על משטחים שונים. כבר לפני 9000 שנים טיח היה בשימוש בידי בנאים ונמצאו עדויות לייצור טיח אצל המצרים הקדמונים. טיח נעשה מחומרים שונים לאורך ההיסטוריה וגם כיום טיח כולל בתוכו סוגים שונים שנועדו למטרות שונות.

שימושים.

טיח נועד לציפוי משטחים שונים. ניתן לחלק אותו לשני סוגים: טיח פנים או טיח חוץ. טיח פנים נועד לציפוי הקירות הפנימיים של המבנה. מטרת טיח זה ליצור שכבה ישרה ואחידה שתעלים את החרכים, הסדקים והגבשושיות של הבטון, הבלוקים או כל חומר אחר שממנו נבנו הקירות. טיח זה יוצר שכבה אחידה וחלקה שעליה ניתן לצבוע. מקובל להשתמש בשתי שכבות טיח למעטפת הפנימית של המבנה. שיכבה ראשונה של טיח שנקראת שכבת ישור שנועדה להחליק את הקיר ולאטום אותו. זוהי שכבה עבה יחסית שנעשית מחומר גס. שכבה שנייה של טיח, שנקראת שליכטה, נעשית מחומר עדין יותר. טיח זה מיועד ליצור גימור מושלם של הקיר לפני הצביעה. טיח חיצוני נועד לאיטום המבנה ולהשלמת המראה האסתטי שלו. טיח חיצוני נעשה לרוב בשלוש שכבות. שכבה ראשונה – שכבת הרבצה – נועדת לאיטום הקיר ולהכנתו לשכבות הבאות. שכבה שנייה – שכבת יישור – נועדת, כפי שמלמד שמה, ליישור הקיר. שכבת טיח שלישית – שכבת גמר – מעניקה לקיר את המראה הסופי או את הבסיס לצביעה החיצונית. סוג ידוע של טיח חיצוני הוא השפריץ – טיח שמותז על הקיר באמצעות מכונה (אם כי לעיתים הפעולה נעשית ביד) ומעניק לקיר את המראה הגס המוכר לכולנו.

וריאציות.

כיום נהוג להכין טיח על בסיס צמנט פורטלנד – חומר מליטה שכיח שנעשה על-ידי ערבוב של חול ים, חרסית ואבן גיר – אך ישנם סוגי טיח שנעשים גם מחומרים אחרים. טיח פנימי נעשה לעיתים על בסיס גבס; טיח זה הוא בעל תכונות אקוסטיות מיוחדות. ישנו גם טיח אקוסטי שבו מוסיפים לתערובת סיבים שמשפרים את רמת הבידוד האקוסטי. טיח מסוג נוסף הוא טיח שנועד לשפר את הבידוד התרמי של המבנה – טיח תרמי. כיום ניתן גם למצוא סוגי טיח דקורטיבי שונים. טיח זה נועד להעניק מראה בסגנון מיוחד לבית – מבחוץ או מבפנים. טיח דקורטיבי מוצע בצבעים שונים ובמרקמים שונים להשגת המראה והסגנון המבוקש. עוד סוג מיוחד של טיח הוא זה שנועד לשימוש בשיפוץ מבנים עתיקים. חומר זה נעשה על בסיס סיד ונועד לשמר את המראה העתיק ולסייע לשימור המבנה המשופץ.

 

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -