menu תפריט קטגוריות

רכישת דירה- עו

רכישת דירה- עו"ד עודד פרץ

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 25/06/2011


רכישת דירה - מאמר מאת עו"ד מקרקעין עודד פרץ

עורך דין מקרקעין עודד פרץ הינו המייסד של משרד עורכי דין מקרקעין עץ פרץ ושות`.

עורך דין מקרקעין עודד פרץ סבור כי לרב רכישת דירה הינה העסקה החשובה ביותר בחייכם, ובעלת השווי הכלכלי הגדול ביותר לרובנו.

לפיכך, אין לקחת את הליך רכישת הדירה בקלות ראש, ועורך דין מקרקעין עודד פרץ מדגיש את החובה לליווי של עו"ד מקרקעין המתמחה בעסקאות מקרקעין ונדל"ן, ובמיסוי מקרקעין.

להליך רכישת הדירה מספר שלבים, ועורך דין מקרקעין עודד פרץ יסבירם כעת.

בשלב הראשון עלינו למצוא דירה שמוצאת חן בעינינו. לאחר מכן עלינו להסכים עם הבעלים על מחיר הדירה. בנוסף, יש להסכים על אופני התשלום ומועדי התשלום, לפחות באופן גס וכללי, שכן עורך הדין שייכנס תיכף לתמונה יסייע לכם בכך. עורך דין מקרקעין עודד פרץ מסביר כי רק לאחר שמסכמים את מחיר הדירה, רק אז יש טעם לפנות למשרד עורכי דין מקרקעין.

לאחר שהגעתם להסכמות הבסיסיות הללו, זה הזמן לפנות למשרד עורכי דין עסקאות מקרקעין עודד פרץ ושות`.

השלב הבא הוא עריכתו וניסוחו של הסכם מכר או חוזה לרכישת הדירה.

עו"ד עסקאות מקרקעין עודד פרץ מבהיר כי על עורך הדין לוודא שהמוכר הוא אכן בעליו של הנכס, ולוודא כי כל עיקול או שיעבוד על הנכס יוסר מבעוד מועד.

בהסכם המכר יהיה נקוב מחיר הדירה, מועדי התשלומים, מועד מסירת החזקה וקבלת המפתח, ועוד.

פרטים שלא יצוינו בחוזה המכר, ייובאו לתוכו מכח הדין והנהוג, ואולם ממליץ עורך דין מקרקעין עודד פרץ להעלות את הכל על הכתב, למען הסר ספק.

בד"כ, מסביר עו"ד מקרקעין עודד פרץ, המוכר יתעקש למכור את הדירה כמות שהיא, as is, ולפיכך רצוי שהרוכש יוודא שכל מערכותיה תקינות ופועלות.

בד"כ התשלום האחרון על חשבון התמורה ישולם ביום קבלת המפתח וקבלת כל המסמכים הדרושים לצורך העברת הדירה בטאבו, לשכת רישום המקרקעין. משרד עורכי דין עודד פרץ מתמחה במיסוי מקרקעין, וברישום נכסים בטאבו.

מס השבח יחול על המוכר ומס רכישה על הקונה. עורך דין עסקאות מקרקעין עודד פרץ מפנה להוראות החדשות שח מיסוי מקרקעין, ועל החובה להתייעץ בעורך דין מקרקעין מומחה, שכן נטל המס עלול להפוך את עסקת המקרקעין לבלתי כדאית.

עורך דין מקרקעין עודד פרץ מדגיש כי על עוה"ד לוודא כי ככל שישנה חבות במס שבח, יוותרו בידיו כספים בנאמנות על מנת להבטיח את תשלומו של מס השבח, שלא כן לא יהיה ניתן לרשום את הדירה ע"ש הרוכש בלשכת רישום המקרקעין, הטאבו.

לאחר חתימתו של הסכם המכר, עוה"ד צריך לדווח לרשויות מיסוי מקרקעין אודות העסקה במקרקעין שנחתמה. הדיווח צריך להעשות בתוך 30-50 ימים מיום חתימתו של הסכם המכר. עורך דין מקרקעין מדגיש כי איחור יגרור קנסות וריביות.

רוכשי הדירה חייבים לוודא שיש להם כסף בצד לתשלום מס הרכישה, ערכו לכל היותר חמישה אחוזים משווי הדירה, ע"פ מדרגות המס הקבועות בתקנות מס הרכישה. ואולם, לדירה נוספת להשקעה, מדרגות מיסוי מקרקעין גבוהות יותר, ויש להתייעץ בעורך דין עסקת מקרקעין עודד פרץ.

תנאי להעברת הדירה בטאבו הוא קבלת אישור מס שבח ומס רכישה, או פטורים מתשלומם.

לגבי מס שבח, המוכר רשאי לבקש פטור מתשלומו אחת לארבע שנים. הנושא מורכב ויש להיוועץ בעו"ד מומחה שיתפור תכנון מס לכל מקרה ומקרה. לעיתים כלל לא כדאי לבקש פטור ממס שבח ועדיף לשלמו!

בנוסף, על המוכר להמציא מה שמכונה "אישור עירייה". אישור העירייה כולל אישור לפיו המוכר שילם את כל תשלומי המיים והארנונה עד ליום מסירת המפתח, וכן את היטל ההשבחה לועדה המקומית לתכנון ולבניה, ככל שישנו היטל כזה, למשל בגין מתן זכויות בניה נוספות.

לאחר קבלת כל המסמכים לרישום בטאבו, עוה"ד ירשום את הדירה בטאבו.

www.advocateperetz.com

עודד פרץ ושות`, עורכי דין- כל הזכויות שמורות.

אין מדובר בייעוץ מחייב ויש להיוועץ בעורך דין מקרקעין עודד פרץ ושות` מומחה בעסקאות מקרקעין.

כל הזכויות שמורות לעורך דין עודד פרץ.

 

 

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -