menu תפריט קטגוריות

חשמל סולארי בישראל – ניתוח מצב

אנרגיה ירוקה היא מושג עליו אנחנו קורים בעיתונים, רואים עליו סרטים ומעלים אותו בשיחות הסלון שלנו. עובדה זו חוברת לעובדה כי בכל מה שקשור לייצור אנרגיה שמש היא המשאב הכי טוב ובישראל, מה לעשות, לא חסר לנו שמש במשך כל השנה.

לחץ לפרטי כותב המאמר

נשאלת השאלה, מה קורה בשטח? האם חברות אנרגיה ירוקה אכן משתלטות על שוק החשמל? האם לכולנו תהיה מערכת אנרגיה סולארית ביתית? כמה זה יעלה ומתי? במאמר הבא ננסה לענות על שאלות אלה.

אנרגיה סולארית והיבטים חוקתיים

במדינה קטנה כמו ישראל חייבים להבין כי כל שינוי תפיסתי צריך לעבור דרך בית המחוקקים על מנת לקבל לגיטימציה ולשמש מנוע אמיתי לתהליך. בישראל דברים זזים לאט ועל אף שמערכות אנרגיה סולארית מופעלות מאז שנות השמונים, רק בשנת 2004 התכנסה וועדה שתפקידה להחליט על מתן עדיפות למקורות אנרגייה חלופיים. בשנת 2005 עברה ההחלטה בהצלחה אבל עד 2007 רק 1% מכלל ייצור האנרגיה החשמלית בארץ נוצר ממקורות חלופיים, לרבות אנרגיה סולארית.

יחד עם זאת החל משנת 2008 נעשים צעדים משמעותיים מבחינה חוקתית כאשר הפקת חשמל סולארי מוביל את השינוי בעזרת כניסתה של חברת החשמל לשוק החשמל הסולארי בעזרת תמריצים והורדת תעריפים.

מדרום תיפתח הטובה

הראשונים שקפצו על ההזדמנות לעבור למערכות חשמל סולארי הם יישובי הדרום שהשכירו את אדמותיהם לטובת מתקנים מרשימים. קיבוץ יטבתה למשל התקין מערכת אנרגיה סולארית על גג הרפת שלו ובחניון האורחן. המערכת היא בהיקף בינוני של 50 קילוואט והפיקה בשנה אחת לא פחות מ – 88 אלף קו"טש.

בעקבות כך עוד ועוד יישובים בדרום מתכננים לעבור למערכות חשמל סולארי הנותנות חיסכון של 30% בצריכת החשמל ואינן פולטות גזי חממה רעילים. חברת החשמל משנה את המדד לטובת שימוש בסוגים של מערכות סולאריות ביתיות ובאופן כללי, המצב נראה טוב יותר מבעבר.

עוד נתונים מעודדים אודות אנרגיה סולארית בישראל:

אנרגיה פוטווולטאית, שהיא אנרגיה סולארית, מספקת כיום ולפי נתונים של חברת החשמל, 1.5 מיליון מגוואט במספר אתרים בארץ. אמנם, עדיין לא אושר לבנות מערכות חשמל סולאריות בהיקף גדול כמו בארצות הברית, אך מתקנים בינוניים וקטנים נבנים במרץ.

השינוי המבורך הזה קרה רק בזכות החקיקה והגדרת שיתוף הפעולה בין חברות אנרגיה סולרית לבין חברת החשמל. יעדים נקבעו, מועדים לשינוי גם כן, תעריפים ומדדים. כיום, עסקים, יישובים ואנשים פרטיים יכולים להעמיד על גגותיהם קולטי שמש, לחסוך בחשמל ולהחזיר את ההשקעה הכספית תוך 6 עד 8 שנים בלבד.

שינוי הגישה, אם כן, קרה הודות לאינטרס הכלכלי. חשוב להבין כי למרות הרצון לראות את כדור הארץ עובר כולו למערכות אנרגיה סולארית, האינטרס הכלכלי הוא שיקבע את הטון. המתקן ביטבתה כמו גם מתקנים אחרים שהוכיחו כי ניתן לעשות רווח של ממש ממערכות חשמל סולארי היה זה שהיטה את הכף לטובת שימוש באנרגיה סולארית.

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -