menu תפריט קטגוריות

חשמל סולארי: מכסות והתפתחויות

למרות שכולנו יודעים כי חשמל סולארי חסכוני יותר, ידידותי לסביבה, יעיל יותר ובאופן כללי, טוב יותר, עדיין לא כולנו עוברים למערכת חשמל סולארי בבתינו או במפעלים גדולים. מדוע בעצם?

לחץ לפרטי כותב המאמר

ובכן, חשוב לדעת כי החברות המתקינות מערכות סולאריות לייצור חשמל הן חברות בבעלות פרטית ואינן קשורות ישירות אל חברת החשמל. עובדה זו מצטרפת לעובדה כי את החלקים של מערכות אנרגיה סולארית לא מייצרים בישראל אלא מייבאים אותם ממדינות אחרות. שתי עובדות אלה גורמות לייקור התקנת המערכות על בתים פרטיים בכלל, ומפעלים גדולים בפרט.

העתיד אם כן, טמון בשיתוף הפעולה בין חברת החשמל לחברות אנרגיה סולארית. כלומר, ההפרטה תישאר בעינה, אך תמריצים והקלות יינתנו לרוכשי המערכות הסולאריות ולחברות אנרגיה סולארית.

התפתחות בריאה בענף האנרגיה הסולארית

למעשה, מעבר של כולם למערכת חשמל סולארי תגרום למצב בלתי אפשרי שבו אנשים בעלי מערכת חשמל רגילה יצטרכו לממן את האנשים שהתקינו מערכת אנרגיה סולארית. הצורך של היצרנים, המתקינים וחברת החשמל להרוויח מהעסקאות יגרום לכאוס ולייקור ניכר של מחירי החשמל בישראל.

לכן, נוצר רגולטור המאפשר התפתחות תקינה של מערכות חשמל סולאריות בעזרת מכסות ייצור המגדירות את כמות הקילוואט שאותו יכולות מערכות חשמל סולארי לנפק.

קצת היסטוריה אודות חשמל סולארי...

מערכות אנרגיה סולארית נכנסו לישראל עוד בשנות השמונים אך רק בסוף שנת 2008 נפתחה המכסה לייצור חשמל סולארי בישראל, בתחילת שנת 2009 הביקוש עבור תקנות למערכות סולאריות היה נמוך מאוד, כאשר הסיבה העיקרית הייתה המחיר הגבוה עבור מערכת סולארית, באמצע שנת 2009 התחילו הבנקים בישראל לממן התקנות של מערכות סולאריות ובכך פרצו דרך בתחום ואפשרו לאנשים רבים אשר לא היה ביכולת לממן מערכת סולארית וכך בשנת 2009 עלה הביקוש להתקנות מערכות סולאריות במאות אחוזים והשוק הוצף בחברות המספקות התקנות למערכות סולאריות, כתוצאה ממצב זה שנת 2009 הייתה השנה הראשונה שבה חברות חשמל סולארי בישראל עברו את המכסות. קרה מצב שבו אנשים שהזמינו מערכות אנרגיה סולארית נתקעו ללא יכולת להפעיל אותן. השוק היה במצב של קיפאון.

מלכתחילה, המצב הזה נגרם בגלל המשבר הכלכלי שפקד את העולם ושגרם לקריסת המחירים בתחום ההתקנה של מערכות חשמל סולארי. לפתע, אנשי עסקים רבים יכלו להרשות לעצמם מערכת אנרגיה ירוקה ומיהרו להזמין התקנה. חברות אנרגיה סולארית שלא שהו לאזהרות מיהרו והזמינו עוד ועוד מערכות ונתקעו איתן ללא יכול להפעילן הלכה למעשה.

המאבק הוליד שינוי מכסות לאזורים פריפריאליים, עידוד השלמת מכסות לבתים פרטיים ושיקול מחדש לגבי המכסות לעסקים.

כיצד נקבעות המכסות לייצור חשמל סולארי?

את המכסות לייצור חשמל סולארי קובע משרד התשתיות, והן נקבעות על פי פרמטרים שונים של איזור מגורים, גודל מערכת, מטרות ההתקנה (עסקית או פרטית) ועוד פרמטרים המחולקים לפי אינטרסים של המדינה. המכסות מתפרסמות על ידי משרד התשתיות ונכונות ל- 2010,

זה המצב:

· מבני ציבור – 30 מגוואט

· אזורי פריפריה – 50 קילוואט למערכות עסקיות, 4 קילוואט למערכות פרטיות

· מערכות ביתיות – 4 קילוואט

· יו"ש – 2 מגוואט

כמו כן, כיום אפשר להקים מערכות שלמות של אנרגיה סולאריות בגודל בינוני ובאספקת ייצור חשמל של 250 מגוואט עד 300 מגוואט, שזה שיפור איטי אך משמעותי. גודל המכסות נקבע על ידי צפי שנתי המשתדל להיות כמה שיותר מדוייק.

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -