menu תפריט קטגוריות

תוצאות הגירושין לגברים

תחושת חוסר האונים, המבוכה והחרדה. תקופת הגירושין גוררת אחריה משבר כלכלי.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 08/03/2020


יום אחרי הגט "החיים" הם רק מתחילים.

אין לו סיבות להרגיש חדל אישים ואשם במה שקרה, לטענתו, הגירושין היו רק כורח הנסיבות. סקרים שראו אור לאחרונה מחזקים את הטענה `אחד מכל שלושה זוגות בישראל מתגרש` למרות זאת רבים מעדיפים לחיות בתחושה של `לי זה לא יקרה` ולהתעלם מאיתותים חשודים האמורים להדליק אצלם נורות אזהרה ולפנות לקבל הנחייה והדרכה ויעוץ בתחום הנישואין והמשפחה, הייעוץ וההנחייה נעשים בצורה מעמיקה, מתוך הבנת צרכי הצדדים, והכרת המבנה הנפשי של כל אחד ואחת. יש בכוחה לבנות מחדש את חיי הנישואין ולשקם את חיי המשפחה. מי שמעדיף להיות בת יענה, סופג בעוצמה גדולה את הטלטלה. מי שמוצא את עצמו באופן פתאומי בלתי מוכן אליה, עלול במקום להתעשת ולהתבונן עם הפנים קדימה, להרגיש שהוא צועד אחורה.

המרכיב הראשוני הוא הפגיעה בערך העצמי הוא נחלתו של כל מתגרש. אי אפשר לברוח מהרגשת האשמה של "כנראה לא הייתי מספיק טוב". לא פעם תוכחות וביקורות שקיבלו כל החיים צצות ומטרידות ברגעי משבר ומחזקות את תחושת הלא יוצלחיות של "למה דוקא אני", אליה נלוות גם התחושה שכאילו חייבים להתנצל כל הזמן ולהסביר איך זה קרה ומהי הגירסא הנכונה. בעיקר עם העיניים המרחמות של החברים מסביב ואפילו של ילדיו, הוא לא מסוגל להתמודד. הוא נאכל מבפנים ומתקשה להביט לאנשים בעיניים, אפילו הישיבה בחברת ידידים ותקים קשה עליו מול הלחשושים המעקים והמבטים הקודחים. `אני מרגיש שעלי להשיב את כבודי הפגוע`, הוא אומר. `לא האמנתי שניסיון הגירושין הוא כל קשה`.

כמו בכל משבר כדאי להימנע מהשתתפות מוגזמת בצערו. רחמים גדולים מרגיזים ומוספים להרגשת החסר וההחמצה, כל אדם במצב של אובדן והרס עצמי מצפה להבנה במקום לחמלה, השתתפות במקום ביקורת ולהרגיש שהסביבה הקרובה אליו מכילה את מה שהוא עבר ומזדהה עימו. זוהי רמת הציפיות הכי בסיסית שלו מסביבתו הקרובה.

תיק הגירושין אינו נגמר בהכרח בפסק דין על ידי בית הדין הרבני. גברים יהודים במדינת ישראל, מופלים לרעה, באשר לנשיאה בתשלום מזונות ילדיהם הקטינים. `המה יאמרו` הוא פחות משמעותי לעומת ה`איך ומאיפה ישלם`. על פי דין מעמד הדין האישי חלה חובת המזונות על האב כלפי בניו עד הגיעם לגיל שמנה עשרה היא לפרנסם. החובה לדאוג לצרכיהם ההכרחיים של הילדים איננה תלויה ביכולתו הכלכלית של האב. חובתו לפרנס את ילדיו קודמת לזכותו לפרנס את עצמו. חובה זו מתבטאת בחובה לשלם דמי מזונות ילדים בעת גירושין של בני זוג ללא תלות במצבו הכלכלי. והוא המרכיב השני בהליך הגירושין לאחר הגט. מרכיב זה עלול להיות קריטי באופן מיוחד. מצב חשבון החובות עבור המזונות הצ`קים מתחילים לחזור וחוסר השליטה הכלכלית הופכת למצוקה של ממש.

מצב כלכלי חדש זה, הוא מייצר את רוב תחושת חוסר האונים, המבוכה והחרדה. תקופת הגירושין גוררת אחריה משבר כלכלי. תוצאות המשבר הוא מחייב שינוי בהרגלי הצריכה ויוביל לשינוי דרסטי ברמת חייו של הבעל והאב. מה שעלול לייצר גם קונפליקטים מודחקים ואוירה לא בריאה. ההוצאות ממשיכות לזרום וקשה להתרגל לויתורים כואבים שנחשבו עד כה לחלק אינטגראלי מרמת החיים.

כל עוד בית המשפט לא יקבע את גובה המזונות על פי הכנסותיהם ורכושם של שני ההורים, ויביא בחשבון אצל מי משני ההורים גדלים הילדים ועל מי משניהם חל עול גדול יותר מבחינת הוצאות גידולם. לא יהיה שוויון בין הגבר לאישה בנושא תשלום דמי מזונות. בשנים האחרונות יש יותר ויותר נשות קריירה שמרוויחות משכורות גבוהות, ולכן אין כל סיבה כי במקרה של גירושין הן לא תשלמנה מזונות, במיוחד אם מצבו הכלכלי של האב גרוע.

עד למועד שינוי חוק המזנות השתדלו להתייעץ עם טוען רבני המתמחה בדיני משפחה בבית הדין הרבני, על מנת לבחון את מצבכם המשפטי, בטרם נקיטת הליכים כלשהם.

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -