menu תפריט קטגוריות

מזוזה – לא לדתיים בלבד.

מזוזה היא אחת מהמצוות שאומצה בהתלהבות על-ידי הציבור החילוני. מדוע זה כך?

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 04/03/2020


מזוזה – לא לדתיים בלבד.

מזוזה היא אחת מהמצוות שאומצה בהתלהבות על-ידי הציבור החילוני. מדוע זה כך?

מנהג פופולארי.

כיום ניתן למצוא מזוזה כמעט בכול בית בישראל. גם במבני ציבור – ממשרדי ממשלה ועד בתי ספר ומחנויות בגדים ועד בתי קולנוע – קבועה מזוזה על הדלתות. עבור הציבור החילוני הישראלי מזוזה היא חפץ מקובל ומוכר. קביעת מזוזה הפכה למנהג נפוץ – גם מי שאינו מקפיד על קיום מצוות אחרות מקפיד לקבוע מזוזה על דלת ביתו. אין מדובר רק באלו שמגדירים את עצמם כשומרי מסורת. למעשה, לפי מחקרים שנעשו, מזוזה היא אחת מהמנהגים שהכי הרבה ישראלים אימצו מתוך הקנון ההלכתי. מזוזה, כמו המנהג לצום ביום הכיפורים, לאכול מצה בפסח ולא לאכול חזיר, היא מעין הלכה חילונית – מנהג שנתפס כחובה שגם מי שאינו מאמין, או מאמין בצורה פושרת, מקבל על עצמו לשמור. מדוע מזוזה הפכה לפריט חובה בכה הרבה בתים בישראל? התשובה לכך מורכבת משני חלקים: מזוזה נושאת עימה משמעות נוחה; מזוזה היא מנהג שאינו מכביד.

משמעות קלה לעיכול.

מזוזה נתפסת על-ידי רוב האנשים שאינם דתיים כאחת מהשניים: סמל תרבותי או סגולה מגינה. מזוזה שקבועה לצד הדלת נושאת עימה מטען סמלי מכובד. היא מבטאת את ההשתייכות לעם היהודי, לשמירת המסורת העתיקה ואת הרצון לשמר היסטוריה ארוכת שנים. מזוזה, בעיניהם של אנשים שיכולים להגדיר את עצמם כחילונים, היא לא סמל דתי אלא סמל תרבותי – חפץ שמייצג את ההשתייכות לעם היהודי גם ללא קבלת עולה של ההלכה האורתודוכסית. עבור אחרים שמקפידים לקבוע מזוזה על דלת ביתם מדובר במעין קמע. מזוזה בפתח הבית מגנה על אלו שמתגוררים בו ומונעת את כניסתם של צרות ופגעים. מזוזה שומרת על הבית ומבטאת את ההשגחה של האל – השגחה שאינה תלויה בקיום מצוות אלא באמונה בכוחו והסתמכות על טוב ליבו. כיוון ששתי המשמעויות הללו בהחלט מחוברות למשמעות שניתנה במחשבה היהודית למנהג של קביעת מזוזה, הן השתמרו לאורך הדורות וכיום הן מאפשרות לאנשים רבים להבין את המנהג ולקיים אותו. המשמעות הזו – משמעות קלה לעיכול שאינה מטילה חובות נוספות על מי שמקבל עליו לקיים את המנהג – תרמה לפופולאריות של המנהג לקבוע מזוזה.

חובה נעימה.

לצד המשמעות הקלה לעיכול, לקביעת מזוזה יש יתרון חשוב נוסף – היא קלה לעשייה ואינה דורשת מאמץ מתמשך, הגבלות נוספות או תחזוקה מסובכת. מזוזה, מרגע שהיא מקובעת בפתח הבית והחדר, איננה דורשת תשומת לב נוספת. מזוזה איננה דורשת טיפול ותחזוקה, היא דיסקרטית ולא מפריעה, אין מגבלות שבאות איתה ומקשות על דיירי הבית. אם לא די בכך הרי שכיום ניתן לבחור מזוזה שתתאים לטעם האישי של כול אחד ואפילו תוסיף משהו לעיצוב הפנים של הבית. לעומת מנהגים אחרים שאומצו על-ידי החילונים ושומרי המסורת, אין מנהג שקל לקיים אותו כמו קביעת מזוזה. אין צורך לצום מערב עד ערב, להימנע ממאכלים מסוימים, לוותר על איזושהי הנאה מהנאות החיים. מרגע שהאדם התקין מזוזה הוא סיים את העבודה שלו ואין צורך במאמץ נוסף או בתשומת לב מיוחדת. אסור לשכוח שניתן לקנות מזוזה במחיר נמוך כך שאין היא דורשת השקעה כספית גדולה.

השילוב של משמעות קלה לעיכול ונוחות הביצוע תרמו רבות לכך שכיום ניתן למצוא מזוזה כמעט בכול בית ולצד כה הרבה דלתות במדינת ישראל.

 

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -