menuחיפוש בעלי מקצוע workשעות עבודה

עורך דין גירושין

לפעמים זאת דווקא הדרך הקלה וזולה יותר

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 14/06/2021


למה בחירת עורך דין גירושין מתאים יכולה להיות משמעותית גם כאשר יש הסכמות?

עורך דין גירושין

עורך דין גירושין הוא לעיתים מורה הדרך המתאים ביותר. למציאת המסלול הטוב ביותר על מנת שלא להיקלע למשבר, או לסיים את המצב המשברי הקיים בחיי הנישואין.

לעיתים דווקא עורך דין גירושין בעל ניסיון בגישור. יכול להיות גורם מפשר ומגשר במצבי עימות בתוך המשפחה ויכול להוביל להסכם שלום בית והשבת הרגיעה ליחידה המשפחתית.

ללא קשר לסיבה שבגללה נקלעים למשבר בחיי הנישואין. וגם בלי כל קשר למורכבות המשפחה (ילדים, נישואים קודמים וכו`).

עורך דין גירושין

יש רכוש אין רכוש?

קיומו או אי קיומו של רכוש משותף, או רכוש שאינו משותף מכל סוג. על פי רוב וגם כאשר פונים לתהליך גירושין בבית דין רבני.

יש יתרון משמעותי לליווי משפטי על ידי עורך דין גירושין, אשר בקיא בכל רזי הבירוקרטיה מול הגורמים השונים העשויים להיות מעורבים בתהליך.

בחירה להיעזר בעורך דין גירושין בעל ניסיון חשובה גם כאשר לכאורה המצב אינו כה מורכב. פעמים רבות תחילתו של תהליך "הפרדת כוחות" נראה רגוע ושליו.

לתהליך הגירושין מספר רב של שלבים והוא יכול לזמן אין ספור נקודות "פיצוץ".

אי-הסכמות מינוריות עלולות בתהליך זה, לצמוח למימדים וגבהים, אשר כמעט בלתי ניתן לחצות אותן ללא ליווי משפטי.

הסכם שלום ביית

איך לבחור עורך דין גירושין אשר מתאים לי/לנו

כן! פעמים רבות עורך דין גירושין נותן ליווי משפטי לשני בני הזוג. מצב זה אפשרי במקרים הכי פשוטים. לדוגמא: זוג צעיר שרק נישא לפני שנים בודדות.

זוג ללא ילדים, וללא רכוש משותף או רכוש שאינו משותף יכול להגיע להסכמות. להציב מערכת ציפיות משותפת מתהליך הגירושין. לנטרל "רעשי רקע" (של המשפחה והחברים למשל).

ואז להיעזר בעורך דין גירושין יחיד שילווה אותם לאורך הדרך על מנת שתהייה קצרה, עניינית ומהירה ככל הניתן. במקרים כאלה עורך הדין הוא באמת מורה דרך לשני בני הזוג.

על פי נתונים סטטיסטיים עדכניים (2019) כמעט 1 מתוך כל 3 זוגות יגיע לתהליך גירושין. רבים מהזוגות מתגרשים כבר בשנים הראשונות וחלקם ממש בסמיכות לתאריך הנישואין.

לצערנו זהו מצב מאוד נפוץ כיום. בני זוג, גם כאלו שקיימו חיים משותפים לפני החתונה, ללא ילדים. חווים משברי זוגיות משמעותיים מיד לאחר הנישואין. משברים שגורמים לפירוק החבילה.

אין צורך לציין כי כאשר מדובר ב"חבילה מורכבת", כלומר בני זוג עם ילדים ורכוש משותף ולעיתים אפילו ילדים מנישואים קודמים המצב מורכב הרבה יותר.

במצב כזה כמעט לא ניתן להגיע למיצוי הליך הגירושין בבית הדין הרבני למשל, ללא התערבות וליווי משפטי של עורך דין גירושין בעל ניסיון.

משרד עורכי דין גירושין

האם כדאי לחסוך, להימנע מהוצאות על עורך דין. לנסות לעבור את התהליך באופן עצמאי?

הסיבות לריבוי הגירושין רבות ומגוונות. ללא קשר לסיבה שמביא בני זוג למצב בו נשקל כניסה לתהליך גירושין. המסלול עלול להיות מלא בהפתעות.

במרבית המקרים תהליך הגירושין כולל לא רק פנייה והתייצבות בבית הדין הרבני. גם לזוגות צעירים ללא ילדים עלולות להיות אי הסכמות או הצטברות של כעסים הדדיים שהביאו להחלטתם.

לכאורה ניתן לפנות ולהירשם בבית הדין הרבני ולאחר תשלום אגרות להצליח לצלוח את המסלול ללא ליווי משפטי. אולם זהי תמונה חלקית ולא מלאה.

ראוי לזכור, שגם אי הסכמה פשוטה, או מצב בלתי מוגדר משפטית, באשר לרכוש משותף. עלול להופיע כמכשול שעל מנת לצלוח אותו יהיה צורך בהוצאה משפטית גדולה על מנת להגיע מוכנים לבית הדין.

סיבה נוספת היא כי גם אם זוג נישא לאחר שחתם על הסכם ממון עדיין ישנה כתובה. גם אם לא קיימת כל הילה משפטית אחרת לעימות.

במרבית המקרים, (גם של זוגות צעירים ללא ילדים), לצורך לעמוד בתנאי הכתובה, עשויות להיות השלכות כלכליות מרחיקות לכת. לעיתים המשמעות הכלכלית היא המונעת מהזוג להתגרש.

רק עורך דין גירושין בעל ניסיון. יכול כבר בשלב מוקדם, לאתר במיומנות את נקודות ההסכמה, האינטרסים המשותפים לפירוק החבילה ולהתוות את התהליכים (כולל המשפטיים) שיש לעבור על מנת להצליח ולהתגרש.

חזור למאמרים

אולי יעניין אותך משהו מהרשימה:
פרסום נגרים חינם
פרסום מודעות דרושים חינם

מדריכים ועסקים כותבים

מה כדאי לועד בית לשקול בדרך להחלטה על החלפת דלת כניסה לבניין בבית משותף...


החלפת דלת כניסה לבניין והתקנת דלת כניסה אלומיניום וזכוכית בלבד או גם שדרוג החזית והכניסה לבניין המגרוים. ועד בית של בניין ישן ולעיתים גם של חדש עומד בפנ...

ממשיכים את החיים ומנסים לחזור לשגרה גם אחרי משבר עם מקל, הליכון ותחתונים סופגים...


כיום לא צריך לעצור את מסלול החיים בגלל חוסר שליטה בסוגרים עוברים לתחתונים סופגים. שגרת החיים ייחודית לכל אדם ואדם ועל אף שיש האומרים שהשגרה הורגת, השגרה...

דוגמאות למצבים המחייבים מעורבות של מהנדס קונסטרוקציה לשם קבלת אישור...


מתי כדאי לקבל אישור מהנדס בניין קונסטרקטור לפני כל פעולה נציג מספר דוגמאות בהם מתבצע שינוי או תוספת למבנה קיים המחייבות התייחסות ומעורבות של מהנדס קונסטרו...

כשמתכננים שדרוג במטבח ובאמבטיה מה כדאי פרקט או קרמיקה?...


כיום ניתן להתקין פרקט לאמבטיה ופרקט למטבח עמיד למים ב-100%, האם עדיין עדיף ריצוף? מה עדיף פרקט או ריצוף היא שאלה שכיום התשובה עליה כלל אינה חד משמעית וחור...

ריבוי מקרים של פיפי במכנסיים הוא סימן שכדאי להתחיל להשתמש במוצרי ספיגה מתאימים...


האם בשל בעיות הקשורות בגיל או בשל מצב בריאותי אני לא מודע שבורח לי פיפי? בורח לי פיפי גם כאשר אני בתשומת לב מלאה ומקפיד על הליכה סדירה לשירותים ואני עדיין...

מכירה והתקנה של מערכות אינטרקום טלוויזיה עם מצלמה ומסך מובנה ...


חברת דיל-עוז בע``מ מספקת לכם מערכות אינטרקום עם מסך ועם מצלמה של היצרנים המובילים, לבניינים משותפים, פרטיים, עסקים, משרדים, דירות ובתי יוקרה אנו מציעים לכ...

גרבו - ידית ואקום חשמלית נטענת למשקלים גבוהים והרמת שטחי פנים מחוספסים...


כושר היצמדות והרמה עוצמתי של ידית ואקום לריצוף גרבו מאפשר שימוש יעיל גם בחיפוי לוחות בטון. ידית ואקום לריצוף ועבודות חיפוי גרבו היא ידית הרמה ורסטילית בעל...

דיל עוז בע``מ - ייצור מכירה והתקנה של תיבות דואר עם חריטה כולל שם לפי הזמנת לקוח...


תיבות דואר בהזמנה אשר מתוכננות ומעוצבות להשתלבות באזור הכניסה הן אלמנט אסתטי עיצובי עם תרומה משמעותית לאופיו של אזור הכניסה כולו. לפרטים נוספים ולהצעות מח...
מאמרים אחרונים more
כרטיסי עסק חדשים more
עודכנו לאחרונה more
המלצות אחרונות more
עסקים מפרסמים מודעות דרושים בפרוסייטס more
עוד בפרוסייטס more