menu תפריט קטגוריות

מה בין פוליטיקה ופרקי אבות?

האם העוסקים בפוליטיקה יכולים להמשיך ולצעוד בדרכם האישית והציבורית בדרך הנובעת מפרקי אבות? האם ניתן לגשר בין הניגודים המצויים בין התנהלות פולטית יעילה לבין שמירה על האתיקה והמוסר על פי היהדות כפי שהם באים לידי ביטוי בפרקי אבות.

לחץ לפרטי כותב המאמר

כאשר פרקי אבות נגמרים ומתחילה פוליטיקה

פרקי אבות או מסכת אבות משמשת עד היום כמקור השראה רב ערך למי אשר מבקשים לפגוש את התמצית המשמעותית ביותר של התרבות והמסורת היהודית. דרך ארץ על פי הרוח היהודית, האתיקה ואמות המוסר הכלליות והפרטיות הן בעלות עוצמה אוניברסלית חסרת גבולות.

האם הפוליטיקה, החיים הפוליטיים והצורך לצבור כוח, עוצמה והשפעה פוליטית מאפשרת להמשיך ולנהוג על פי ההנחיות שנמסרו בעל פה ונאספו בפרקי אבות. נשאל האם קיים הבדל מהותי. בין מי אשר חובשים את ספסלי הישיבה ברוכשם דעת, לבין מי אשר השכלתם כללית חילונית ונרכשה במוסדות שהיהדות אינה מקור השראתם. ומה קורה למי שמצא את דרכו לפוליטיקה ונחשף לאתגרים מנהיגותיים שלעיתים מעוורים את תודעתו בחיי היומיום.

לא נציג תשובות במאמר זה, אולם ננסה לחדד את השאלה, באשר לתהליך אותו עוברים רוב הבוחרים לעסוק בפוליטיקה ובהנהגה. תהליך שבו מעטים כל כך מצליחים, לשמר ולבטא גם בהתנהגותם הפוליטית את רוחם של פרקי אבות וישומם בחיי היומיום של עשייתם הפוליטית.

האם יש קשר בין לימוד פרקי אבות לפוליטיקה

פרקי אבות ופוליטיקהפרקי אבות כאמור, הנה התשתית שבעל פה, לאתיקה והמוסר היהודי עליה נכתבו דרשות אין סוף, אך מקובל לעסוק בלימוד פרקי אבות בימי ספירת העומר בואך חג השבועות . זאת בתהליך התכוננות והתכווננות לקבלת התורה. העיסוק והלימוד של פרקי אבות משמש את היחיד כחלק מתהליך הבירור וצורך בחיפוש וחזרה אל דרכי אבות. תהליכי שיפור עצמיים. האם תהליך זה נמשך גם לאחר קבלת התורה?

האם משהתקבלה התורה שבכתב. שלה אין סוף פרשנויות. עדיין נשמר בחיי היומיום הבסיס האוניברסלי של פרקי אבות? האם המחוקקים היהודיים לדורותיהם. הנביאים, המצביעים, המלכים וכל העוסקים בפוליטיקה של זמנם, בהיסטוריה היהודית הצליחו לשמור על רוחם ועיקרם של פרקי אבות? או שבכל דור ודור צפו ועלו שאלות ומכשולים, אשר נבעו מניגודים מובנים בהתמודדות של האדם היחיד והחברה עם סביבתם בין אם היא אוהדת ומקבלת ובין אם היא דוחה ועויינת.

פוליטיקה פנים יהודית ופרקי אבות

ניתן להניח ללא צל של ספק כי גם בדורות קדומים ועל אחת כמה וכמה בדורנו. עם תחילת התגשמות של החלום הציוני. כאשר כבר בסוף ה-19 מוצאים יהודי התפוצות את דרכם לארץ ישראל. מתקבצים ומנסים לבסס את אחיזתם בארץ הקודש. מתחילה להתעורר הדילמה בחיי הקהילה, בין הגישות הנאמנות למוסר והאתיקה היהודיים, לאלו אשר לצורך צבירת השפעה וכוח, בוחרים לוותר על חלקים משמעותיים של המסורת היהודית, לשם התמודדות עם חיי היומיום. אך גם לשם צבירת כוח והשפעה לשליטה בקהילה היהודית כולה על ידי שימוש בפוליטיקה של זמנם.

מתחילת הציונות ועבור בימים החשוכים של השואה, ניתן למצוא גילויים מדהימים של התמודדות יחידים וקבוצות עם הגרוע מכל מבלי לאבד את עיקרי הדרך של פרקי אבות. אולם לצד זאת אנו מוצאים בכל דור ודור גם דוגמאות שליליות ביותר. דוגמאות למקרים בהם יחידים וקבוצות זונחים את רוחה של המסורת היהודית, כפי שהיא באה לידי ביטוי בפרקי אבות. ובחירה בדרכי התמודדות מעוררות שאלה.

בין אלו אשר מרבים לזנוח דרך זאת מצויים מנהיגי ציבור רבים העוסקים בפוליטיקה.

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -