menu תפריט קטגוריות

ארוחת ערב לילדים

ארוחת ערב לילדים, בעידן הדיגיטלי של משחקי מחשב ואפליקציות משחק בטלפון. יכולה להצטיין במרכיבי מזון בריאים ברוח הנטורופתיה ולכלול מאכלים בריאים לילדים שגם יעוררו את תיאבונם ולא ישארו על השולחן לאחר הארוחה ארוחת ערב אשר מורכבת ממאכלים מזמינים שגם יעניקו לילדים את אבות המזון המינרלים והויטמינים אשר הכרחיים להתפתחותם וגם יתחבבו על הילדים ועל סגנון חייהם.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 31/01/2019


מאכלים בריאים לילדים והחשיבות של ארוחת ערב לילדים היום

אפשרות בחירת המזונות בארוחת ערב לילדים

ארוחת ערב לילדיםראוי לפתוח באמירה כללית לגבי סוגי המאכלים הבריאים לילדים וכאלה שאינם מומלצים. אנו יודעים כיום. ולא רק לפי הגישת הרפואה הסינית, הנטורופתיה ההומאופתיה וגם גישות אלטרנטיביות נוספות כי אם גם על פי הרגולטורים בתחום הבריאות כי ככל שהמזון אותו צורכים הילדים (וכמובן גם ההורים) מעובד פחות כך הוא יותר בריא.

בניגוד גמור לפרסומות אותן מפיצות יצרניות המזון המעובד הגדולות. ועל אף כי בעזרת הפרסומות מצליחות החברות לגרום לילדים והורים רבים. לבחור לכלל הארוחות אבל בעיקר לארוחת ערב לילדים מזונות מעובדים שאותם ניתן במהירות להכין ולחסוך זמן. קיימת אחידות דעים בקרב מרבית חוקרי התזונה העצמאיים שאינם ממומנים על ידי יצרניות המזון שמזונות אלה אינם בריאים וכן שמאכלים בריאים לילדים עדיף שיורכבו ממרכיבי מזון לא מעובדים.

באירופה וצפון אמריקה כבר קיימת תנועת התנגדות פעילה מאוד נגד צריכת המזון המהיר, המזונות המעובדים והמשקאות. בחלק מהמדינות כבר נדרשות היצרניות לציין על האריזות את תכולתם הספציפית של מרכיבים המסכנים את בריאות הילדים וההורים.

האם ניתן תמיד לבחור ארוחת ערב לילדים

ארוחת ערב לילדיםקיים ויכוח באשר לארוחת ערב לילדים בחברה הטרוגנית ורב תרבותית של ישראל. על אף כי העוסקים בנטורופתיה ואף מומחי תזונה מתחומים רבים נוספים, מדגישים את חשיבותו של המזון הניתן לילדינו ואת הצורך להקפיד על מאכלים בריאים לילדים בכל הארוחות. המציאות כיום במרבית הבתים והמקומות בהם מקבלים הילדים את ארוחותיהם אינה עומדת בדרישות תזונה מינימליות על פי דעתם של תזונאים רבים הן של תזונאים קונבנציונליים והן של תזונאים על פי הנטורופתיה.

יש לזכור כי בישראל חיים כיום יותר מ-800,000 ילדים עניים (על פי דו"ח העוני דצמבר 2018). כאשר מדובר על ארוחת ערב לילדים, אשר מורכבת מסוגי מזונות ומאכלים בריאים לילדים בהתאם לגילם. אין באפשרותנו ליחס חשיבה זאת כלפי ילדי המשפחות העניות. למשפחות וילדים אלה לא קיימת האפשרות לבחור בין מזונות בריאים או לא. במשפחות אלה התקווה היא שלילד תוגש ארוחת ערב כל שהיא.

אנו יודעים כי רבים מהילדים במשפחות העניות ביותר אוכלים ארוחה אחת ביום שאותה הם מקבלים בבית הספר על פי תוכנית הסעדה. ובהגיעם הביתה במקרה הטוב הם זוכים לפרוסת לחם עם ממרח כלשהו. ארוחת ערב לילדים במקרים אלה אינה יכולה להיבחן על פי מדד רגיל כי במקרים אלה לא קיימת כלל האפשרות לבחירה והעדפה של מזון זה או אחר והילד פשוט מקבל לצלחתו את מה שיש.

איזו ארוחה חשובה יותר לילדים ארוחת צהריים או ארוחת ערב?

ארוחת ערב לילדיםמקובל להגיד שבכל ארוחה עלינו לצרוך את מירב מרכיבי המזון, על מנת לשמור על הספקה סדירה ומתאימה לתפקודו התקין של גופנו. ילדים הנמצאים בתהליכי התפתחות זקוקים לעיתים למרכיבים שונים ממבוגרים אולם בכל מקרה קיימת ארוחה אחת אשר מהווה את הארוחה העיקרית. ומרכיביה משתנים מתרבות לתרבות ולעיתים מושפעים מרכיביה מהאמצעים הכלכליים העומדים לרשות כלכלת הבית.

אמנם קיימות גישות הגורסות כי הארוחה החשובה ביותר היא ארוחת הבוקר. אך בתרבות המערבית ארוחת הבוקר היא קלה. הארוחות המרכזיות בהן אמורים הילדים לקבל מרבית מרכיבי המזון שלהם הם זקוקים, הן ארוחת צהריים. בחברות מסוימות גם לארוחת ערב של הילדים שאותה יקבלו בבית מיחסים חשיבות דומה לארוחה העיקרית. במשפחות רבות גם ארוחת הערב הנה ארוחה מלאה ומשמעותית. ההשפעות של הגישות השונות לגבי מתן קדימות וחשיבות לארוחה אחת. יכול לבוא לידי ביטוי כאשר קיימת כאמור, גם יכולת בחירה בין מאכלים בריאים לילדים ובין מאכלים שאינם בריאים וכמובן מודעות לאיכות המזון אשר מוגש לילדים. לצערנו גם בישראל מושפעים הילדים וההורים כאחת מהפרסומות שמגישות לנו יצרניות המזון הגדולות שפעמים רבות אין קשר בין המזון לבריאות או תרומה להתפתחות הילדים.

דוגמאות להמלצות ופרסומת על מאכלים בריאים לילדים שמקובל להגיש בארוחת ערב לילדים.

כיום כבר ידוע ומקובל לא רק על ידי העוסקים בנטורופתיה ורפואה משלימה אלה גם על ידי הרפואה והתזונאים הקונבנציונליים, כי רבים המזונות הנחשבים מאכלים בריאים לילדים, אינם באמת כאלה. תרומתם של מאכלים אלה להתפתחותו ובריאותו של הילד מוטלים בספק לדוגמא ניתן לציין מגוון חטיפים - במבה, ביסלי, עוגיות מזרחיות ואין סוף חטיפים מתוקים. במקרים רבים כבר בגיל הינקות הורים נותנים לילדיהם הקטנים במבה שכים ברור שכל קשר בינה בריאות מקרי בהחלט.

אולם בעוד שעל מזונות רבים אותם מפרסמות חברות פרטיות אין ויכוח בנושא תרומתם לבריאות הילד, הרי שיש מוצרים ומאכלים אשר קיים ויכוח נוקב סביב תרומתם או הנזק שהם גורמים לילדים שצורכים אותם.

אחת הדוגמאות הבולטות לאי בהירות באשר ליעילות שבצריכתו הוא החלב ומוצריו.

נטורופתיה ורפואה האלטרנטיבית רואה בצריכת מוצרי חלב (ובעיקר חלב פרה) דבר פסול ולעיתים אף מזיק. לאחר שנים רבות של אי הסכמה ואפילו נתק מוחלט בין הגישות השונות גם התזונאים הבכירים ביותר האחראים במדינה על בריאות הציבור הרגולטורים שאמורים להמליץ לציבור על מזונות בריאים שינו את עמדתם. שיטות אלטרנטיביות שונות משתמשות בכלים אבחוניים שונים באמצעותם הן מעריכות ומסמנות את המאכלים העדיפים עבור ילדינו. התזונאים מכל הזרמים די אחידים בדעתם שהחלב אינו מומלץ.

אחת הדוגמאות היא כאשר נטרופת עושה אבחון אירידיולוגיה ולאור ההבחנה ימליץ על המזונות המתאימים כמעט לא ניתן למצוא המלצה על צריכת חלב.

בעבר בלחץ יצרניות מוצרי החלב הייתה המלצה לצריכת ארבע מוצרי חלב ביום לכל ילד בישראל. כיום ההמלצה עומדת על צריכת שני מוצרי חלב ביום. גם על המלצה זאת ישנה תרעומת ואף חשד שהיא מועלית בגלל לחצן של יצרניות מוצרי החלב.

ארוחת ערב לילדים סביב השולחן או מול המחשב והטלפון?

ארוחת ערב לילדיםללא קשר למרכיביה של ארוחת הערב לילדים, אנו יודעים לומר בודעות, וזאת מתוך מחקרים לא רק בתחום המזון והגישות השונות למרכיביו. מחקרים מצביעים על כך כי כאשר הילדים אינם סועדים יחדיו סביב שולחן ארוחת הערב המשפחתית ובמקום זאת כל אחד אוכל לבדו מול המחשב, בחדרו, מול הטלוויזיה וכו. משתבשים מספר אלמנטים חשובים בתהליך ההתפתחות של הילד.

אנו מכירים את אשר נאמר: …"אין משיחין בסעודה"... ובתרבויות רבות היה נהוג לשבת בדממה בעת הארוחה מתוך הטענה שהדיבור עלול להפריע בתהליך הלעיסה והבליעה אולם כיום מעטים הבתים שבהם מקיימים הלכה זאת ואנו נדגיש ונמליץ כי גם בצל סדר היום העמוס והמשתנה של בני הבית ארוחת הערב של הילדים תהייה סביב שלוחן האוכל ללא טלפונים וללא טלוויזיה ברקע. כן ההמלצה כיום היא שבני הביצ ינצלו את שעת הארוחה לתקשורת בין אישית מילולית ושיחות חולין סביב שולחן האוכל.

בתיאבון ולא לדבר בפה מלא...!

 

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -