menu תפריט קטגוריות

פיברומיאלגיה - האם סבל ללא מוצא

כיום מקובלת בממסד הרפואי הטיפולי והמחקרי כאחד, ההגדרה של פיברומיאלגיה, תסמונת (או מחלה) רב מערכתית מורכבת. בעלת שונות רבה וייחודיות לכל חולה וחולה. הן באשר למהות תופעות הלוואי והסימפטומים. וכן באשר לעוצמתם של אלו והשפעתם על תפקודי היומיום של הסובלים מהתסמונת

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 07/05/2019


להצליח לחזור לתיפקודי יומיום לצד הפיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה תסמונת מורכבת רב מערכתית שלא ניתן עוד להתעלם ממנה

הפיברומיאלגיה (דאבת) עדיין נחשבת לעיתים בעיני רבים, כמחלה אופנתית אשר אמורה לכלול בתוכה ולתאר מצבים של כאבים כרוניים. דיכאון. בעיות שינה. שיבושים במערכת העיכול ואף פגיעה במערכת הקוגניטיבית לצד תופעות לוואי מגוונות שבחלקן מצביעות על קיומן של פתולוגיות ספציפיות ובחלקן מצביעות על העדר אבחנה קלינית חד משמעית.

פיברומיאלגיה אבחון וטיפול סימפטומטי שגוי או טיפול בגורם ראשוני

פיברומיאלגיההפיברומיאלגיה כתחום התמחות הן במחקר והן ברפואה הקלינית הנה צעירה בן עשרות שנים בודדות ובשל כך עדיין מושפעת דיסציפלינת הפיברומיאלגיה במרבית המקרים מתחום הכשרתו של הרופא המטפל או החוקר את התסמונת.


 

ראוי להדגיש שהממסד הרפואי עדיין חלוק בדעתו על הגורם העיקרי לפיברומיאלגיה וכן האם ניתן להגדירה כמחלה שלה התוויות פיזיולוגיות ברורות. גם הרפואה הקלינית וגם הרפואה המחקרית עדיין מושפעים כאמור, באופן בולט מהרקע להכשרתם הרפואית של המטפלים והחוקרים.

דוגמאות לאבחון וטיפול שגוי

לפניכם מספר דוגמאות לטיפול שגוי בפיברומיאלגיה. תרופות המהוות חלק מפרוטוקול טיפולי כמעט אוטומטי. כאשר מתלונן סובל מסימפטומים שמשמעותם יכולה להתפרש בטעות כמחלה או תופעה רפואית, השונה מפיברומיאלגיה.

פיברומיאלגיה ובעיות בעיכול

המטופל פונה לגסטרולוג וזה רושם לו תרופות להסדרת פעילות העיכול. לדוגמא האצה והאטה של פעילות המעיים. על אף כי מדובר בסימפטום שאצל חולה הפיברומיאלגיה המקור הוא שיבוש באיזון ההורמונלי. סבירות גבוהה שהטיפול לא יועיל ואולי אף יחמיר את סבלו של המטופל.

כאבים כרוניים ופיברומיאלגיה

פיברומיאלגיהרופא משפחה ירשום כמעט תמיד תרופה להפחתת כאבים. לעיתים גם אורטופד יפנה את המטופל לצריכת תרופות להפחתת כאב, לאחר שלא נצפו ממצאים קליניים בבדיקות שונות. כאמור מאחר ופיברומיאלגיה הינה תסמונת רב מערכתית מקורם של כאבים אלה, יכול להיות קשור לתת פעילות בלוטת התריס. ללא טיפול הורמונלי מתאים לא ניתן לטפל בכאב.


 

במקרים מסוימים אף ניתנים לחולים תרופות אנטי דלקתיות כתוצאה מאבחנה שגויה. חשש לדלקת פרקים ושרירים. כמובן שצריכתן של תרופות אלה עלולה לגרור שיבושי בתפקודי כבד או המערכות בגופנו שתפקידן להתמודד באופן טבעי עם המצב הפתולוגי. במרבית המקרים כאשר צורכים תרופה שגויה חלה החמרה משמעותית בסבלו של המטופל.

פיברומיאלגיה, דיכאון ומצבי רוח

פיברומיאלגיהאנו יודעים כיום שאחד הסימפטומים של פיברומיאלגיה הוא מצבי רוח ודיכאון אשר מאפיינים גם שיבושים בתפקודי בלוטת התריס. במידה ואדם אשר סובל מפיברומיאלגיה נכנס למצבים סמי פסיכוטיים, נכנס לדיכאון או מצבי רוח, והטיפול התרופתי הניתן לו, מיועד להתמודדות עם מצבים אלה, ללא בירור מקור הסבל. סביר להניח כי לאורך הזמן, לתרופות לא יהיה אפקט החלמתי וייתכן אף התדרדרות במצבו של המטופל כתוצאה מצריכת תרופה לא מתאימה.

אלה מספר דוגמאות אשר מסבירות מה חשיבותה של ההבחנה בתסמונת הפיברומיאלגיה. הטעויות שהוזכרו כולן נובעות מהעובדה כי לתסמונת זאת וגם למחלות שהוזכרו קיימים סימפטומים משותפים. וזאת מקורה של הטעות.

מחקרים על פיברומיאלגיה

פיברומיאלגיהלאור גילה הצעיר של הפיברומיאלגיה גם התחום המחקרי מתאפיין בכך שכל ענף ברפואה המחקרית בודק ומנסה למצוא התוויות וממצאים שיצביעו על קיומה או אי קיומה של התסמונת בהתאם להתמחות הספציפית של החוקרים.

כיום נערכים מחקרים על פיברומיאלגיה מבחינה נוירולוגית. מחקרים על תפקודים מנטליים ונפשיים. קיימים מחקרים על שורשי הכאב של התסמונת ועל תפקודים במערכת העיכול ומערכות שונות נוספות. אך כאמור מחקרים אלה מושפעים באופן בולט מנטייתו והשתייכותו הדיסציפלינרית של החוקר כך שהמומחה בכאב יחקור כאבים והפסיכיאטר כאמור יחפש שורשים בתפקודים נוירולוגים משובשים וכו. לצד הגישות הקונסרבטיביות מתפתחות גישות, אף הן ברפואה הקונבנציונלית, אשר משייכות את הפיברומיאלגיה לתפקוד מערכת ההורמונים או ליתר דיוק לשיבושים בתפקודי מערכת ההורמונים. ישנם הרואים באיזון ההורמונלי מושפע באופן קריטי מתפקודה של בלוטת התריס גורם ראשוני להופעתה של הפיברומילאגיה.

כיום מטופלים רבים נוטים לחפש ולמצוא מענה לסבלם אצל רופאים קונבנציונלים אשר מפתחים גישות טיפוליות ייחודיות לפיברומיאלגיה.


 

מטפלים מומלצים בפיברומיאלגיה

דר` נורברט קורלנד MD מטפל בפיברומיאלגיה ובבלוטת התריס

רופא בעל ניסיון רב שנים של טיפול בסינדרום פיברומיאלגיה ותופעות הלוואי המורכבות שלו. כמו כן טיפול בשיבושים של פעילות בלוטת התריס. דר. נורברט קורלנד מלווה שנים רבות מטופלים אשר הצליחו לשוב לתפקוד מלא בחיי היומיום.
דר` נורברט קורלנד פיתח שיטה ייחודית לטיפול בפיברומיאלגיה בעזרת גואיפנזין אשר הינו מרכיב טבעי ללא תופעות לוואי. בעזרת טיפול ייחודי זה אשר במרבית המקרים מכחיד את הסימפטומים מעוררי הסבל, זוכים מטופליו של דר. נורברט קורלנד לשוב לחיי יומיום תקינים. תהליך ההתמודדות עם תופעות הלוואי של פיברומיאלגיה מאפשרת חזרה לחיים מלאים.

מומלץ לפנות לדר. נורברט קורלנד בין אם כבר אובחנתם כסובלים מפיברומיאלגיה וגם אם אתם עדיין בתהליכי אבחון אלימינציה אשר כרוכים לרוב בסבל מתמשך. לפרטים נוספים באתר של דר נורברט קורלנדה על פיברומיאלגיה.


 

רומי חוכמה - נטורופתית ואירידיולוגית

רומי חוכמה מאבחנת באירידולוגיה ומטפלת על פי הגישה הנטורופתית במטופלים אשר סובלים מפיברומיאלגיה. בעזרת אבחון באירידולוגיה מאתרת רומי חוכמה את הגורמים למחלה ואת השיבושים בתפקודי המערכות השונות. על פי הגישה הנטורופתית מתאימה רומי את הטיפול הייחודי לכל מטופל ומטופל. רומי חוכמה מטפלת נטורופתית בעלת ניסיון עשיר נעזרת בצמחי מרפא ותוספי מזון על מנת לאפשר למטופלים לשוב לאיזון וחיי יומיום תקינים.
על מנת להתמודד עם פיברומיאלגיה וסימפטומים מהם אתם סובלים אתם מוזמנים לפנות אל רומי חוכמה. ההמלצה היא לעבור לפחות פעם אחת אבחון באירידולוגיה על מנת לאתר חוסר איזונים אשר עשויים לעורר שיבוש תפקודי בהווה או בעתיד.

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -