menu תפריט קטגוריות

יפוי כוח מתמשך - עד מתי?

ייפוי כוח מתמשך המכונה גם תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות נכנס לתוקף ונותן מענה וביסוס משפטי לרוחות הזמן ושינויים אשר עוברים על החברה הן בתחום התקדמות הרפואה והן בתחום התפיסות החברתיות.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 17/10/2019


יפויי כוח מתמשך - צעד לשמירה על זכויות הפרט המוחלש

שאלות נפוצות על ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשךייפוי כוח מתמשך המכונה גם תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות נכנס לתוקף ונותן מענה וביסוס משפטי לרוחות הזמן ושינויים אשר עוברים על החברה הן בתחום התקדמות הרפואה והן בתחום התפיסות החברתיות. הכרה בזכותו של הפרט להשפיע ולהחליט ככל יכולתו על הדרך בה יחיה ובה ינוהלו חייו. שמירה על זכויותיו של כל פרט להביע ולממש את נטיותיו ורצונותיו, גם כאשר מצבו של הפרט אינו מאפשר לו לעמוד על זכויותיו אלה ולממשם בכוחות עצמו.

תיקון 18 מעניק בפועל כוח והשפעה בידי הפרט (או האפוטרופסים הטבעיים שלו) שבהווה הוא בעל כשרות משפטית, להשפיע ולקבוע דפוסי פעולה והחלטה על עתיד להתרחש, כאשר מסיבות שונות תישלל כשרותו המשפטית הן מסיבות רפואיות, נפשיות או גיל.

ייפוי כוח מתמשך מהווה בפועל העברת סמכויות מהאפוטרופוס הכללי או מי שמונה כאפוטרופוס למי שהינו חסר כשירות משפטית, לידי מי שנבחר על ידיו או על ידי אפוטרופוסים טבעיים שלו (הורים לקטין חסר כשרות משפטית למשל), לדאוג לכך כי ימומשו מלוא זכויותיו על פי התיקון החדש.

מי יכול לערוך ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך יכול לערוך אך ורק עורך דין שכבר הכשרה ייעודית שהוגדרה בתיקון 18. רשימת עורכי דין מוסמכים לעריכת ייפוי זה ניתן למצוא ברישומי לשכת עורכי הדין וכן אצל האפוטרופוס הכללי, שכן תיקון 18 מעביר בפועל, סמכויות מסוימות מידיו של האפוטרופוס הכללי לידי מי שמונה מיופה כוח מתמשך. סביר להניח שהפנייה תיעשה לעורך דין הקרוב למקום המגורים למשל תושב חיפה יפנה לעורך דין בחיפה.

עד מתי? מתי נגמר ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשךכוחו של ייפוי כוח מתמשך פג באופן טבעי כאשר האדם מסיים את חייו. מתפקידו של ייפוי כוח מתמשך לייצג ולהביא לידי מימוש את רצונותיו ונטיותיו של האדם בחייו ברגע שהסתיימו חייו נכנסת לתוקף צוואה במידה והושארה כזאת או שחלים דיני הירושה. אין בכוחו של ייפוי כוח מתמשך לגבור על צוואה.

בתיקון 18 מצויינים המקרים בהם חדל ייפוי הכוח המתמשך גם בטרם סיים אדם את חייו וזאת בהתאם לנסיבות משתנות. למשל אדם שסובל מבעייה נפשית שמינה לעצמו מיופה כוח בטרם אבדה כשרותו המשפטית. נכנס האדם לתהליך טיפולי ולאחר תקופה מסוימת כאשר מצבו יציב והוא כשיר משפטית הוא יכול לערוך שינויים ואף לבטל את ייפוי הכוח המתמשך שנערך עבורו.

תיקון 18 - יפוי כוח מתמשך לפני תהליך כרורגי

הדבר דומה גם במקרה שאדם אמור לעבור טיפול רפואי אגרסיבי שתוצאותיו אינן ברורות. בטרם כניסתו להליך ייפוי כוח מתמשךרפואי זה, ממנה לעצמו האדם מיופה כוח על מנת שיביא לידי ביטוי את רצונותיו, במקרה אשר כתוצאה מההליך הרפואי תישלל כשרותו המשפטית. גם במקרה זה אם האדם מחלים וחוזר לקו הבריאות הרי שהוא יכול לבטל את ייפוי הכוח ובלבד שהדבר יעשה על פי הנדרש בתיקון 18 בעזרת עורך דין בעל הסמכה.

תיקון 18 לחוק האפוטרופסות העמיד לרשותו של מי שממנה לעצמו (או מי שהוריו האפוטרופסים הטבעיים מינו לו) כלי משמעותי וחשוב למימוש ותמיכה במצבי הביניים. כלי זה הוא בעל תפקיד הממונה על ידי מי אשר עורך את ייפוי הכוח המתמשך. תומך החלטות. תפקידו של תומך החלטות ללוות ולסייע בחיי היומיום על מנת שרצונו, דעתו ונטיותיו של מי שהוא תומך בו יבואו לידי ביטוי מרבי בחיי היומיום. על תומך החלטות לוודא שהנתמך מקבל את כל המידע הנחוץ לו על מנת לקבל את ההחלטות וכן שההחלטות שהוא מקבל משרתות את ענייניו ולא פוגעות בו או באחרים.

לסיכום ניתן להגיד כי תיקון 18 - ייפוי כוח מתמשך - מהווה נדבך משמעותי וחשוב בשמירה ומימוש מרב זכויותיו של הפרט גם ויכולתו להחליט ולהשפיע על מהלך חייו גם כאשר ניטלת ממנו הכשרות המשפטית. אם באופן טבעי כתוצאה מתהליכי הזדקנות ואם כתוצאה ממצבי חולי פגיעה בשלבי חיים מוקדמים יותר.

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -