menu תפריט קטגוריות

חיפוי קרקע - מאמר מאת גן גינון גינה

חיפוי קרקע

לחץ לפרטי כותב המאמר

חיפוי קרקע.

 
כמעט בכול גינה ניתן למצוא היום סוגי אבן שונים המשמשים כחיפוי קרקע, שיטת הישום פשוטה יחסית, היתרונות מוכרים וברורים ובעידן בו נושא מקורות המים נמצא בכותרות ובתקנות מגבילות, החיפוי תופס תאוצה בשטחים נרחבים בגינה.
 
לחיפוי גם מגרעות הנחלקות לאלו שעל פני הקרקע, ולאלו שמתחת לקרקע, למרות זאת במאמר זה ניתן במכלול האיזונים עדיפות לחיפוי קרקע.
 
ישום לא נכון גורם לכך שבחלוף זמן קצר ממועד החיפוי, צצה עשבייה בין האבנים, כאמור, שטח הקרקע נמצא בלחות מתמדת , מצב זה מעודד נביטת עשבייה, העשבייה חודרת את יריעת הפלריג וצצה ועולה מבין אבני החיפוי.
 
הלקוח מספר לי כי השקיע אלפי שקלים למטרת החיפוי, ובמקום לראות משטח אסטטי, ושאינו מצריך טיפול, עליו להתייצב במאבק מתמשך נגד העשבייה, ניכוש ידני בין  אבני חיפוי בשטח גדול, פשוט אינו מציאותי, הדברה תותיר קווצות יבשים בין האבנים, בקיצור ביקשנו משטח חיפוי אסטטי ,וקיבלנו מצע פרוס של עשבייה בין א.החיפוי.
 

חיפוי קרקע שלבי ישום!

 
בהכנת השטח נעודד נביטת עשבייה והדברתה באופן סיסטמטי (ראה מאמר הכנת שטח). השטח הטופוגרפי יהיה בשיפוע של 3% לפחות, שיפוע זה אינו נראה לעין בסיום. נניח שלוחות טיפטוף לכול צמח שאמור להישתל בין אבני החיפוי, עדיף ששלוחת הטיפטוף תאה רציפה מצמח לצמח, אך עם נדרש מחבר כלשהו, כדאי להתקין את  המחבר בסמיכות לפתח היריעה, זהו פתח השתילה שיצרנו ביריעה, כך נוכל במקרה הצורך לבצע תיקון מבלי להרים את היריעה והאבנים.
 
נבצע פריסת יריעה ע"פ השטח המיועד לחיפוי, נשאיר שוליים של 50 ס"מ ללא יריעת חיפוי, שטח זה הוא הקצה הנמוך של השטח כולו, לשטח זה ינוקזו המים, אין מניעה לבצע שתילה בשטח זה או חיפוי ללא יריעה.
 
אני משתמש ביריעת איטום 100% - יריעה אטומה לחלוטין, כך אין עשבייה כלל, המשטח נשאר נקי ואסטטי ואינו מצריך טיפולים כלשהם, כמובן שנקפיד לא לאטום פתחי ניקוז וביוף בשטח הגינה, ככול האפשר נדאג מראש ששלוחות חשמל,מים,ותקשורת העוברים מתחת לשטח החיפוי, יהיו מקובעים באופן נוח לגישה בשעת תקלה,וזאת מבלי להרים את היריעה ,האבנים, ולפעמים גם צמחים כדי להגיע לתקלה שנתגלתה.
 
על היריעה נניח צינור טיפטוף 16/4 ממ עיוור, במקום המיועד לשתילה נבצע חיתןך לאורך ורוחב של 50 ס"מ (הדבר תלוי בהיקף מערכת השורשים של הצמח).
 
בחירת הצמחייה היא בעלת מכלול היבטים רחב ביותר, כאן אני מתייחס להיבט בודד, קחו בחשבון את מבנה העלים של הצמח, צמח בעל עלים מרובים גורם לזליגת עלים מתמדת, כן גם מה שקרוי רב שנתי נמצא בסוג של שלכת כול השנה , וזה לא המקום להיכנס להיבט הבוטני ותהליכיו.
 
עם סיום השתילה וקיבוע שלוחות הטיפטוף כנדרש, נפעיל את המערכת לביקורת, בסיום נתחיל לפזר את האבנים.
 
מצ"ב תמונה לדוגמא.
 
השוק מציע מאות סוגים של אבנים וסלעים שונים ומדהימים מהארץ ומכול העולם.
 

בהצלחה – gan-ginun.com
 
חל איסור מוחלט להעתיק חומר מהאתר , חל איסור להעתיק/טקסטים ללא אישור מפורש מכותב המאמר, בנוסף יש לעדכן את האתר פרוסייטס בנושא ולקבל את אישורו, האישור ניתן בכתב ולא בע"פ.

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -