menu

חיפוי קרקע - מאמר מאת גן גינון גינה

חיפוי קרקע

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 05/08/2019


חיפוי קרקע.

 
כמעט בכול גינה ניתן למצוא היום סוגי אבן שונים המשמשים כחיפוי קרקע, שיטת הישום פשוטה יחסית, היתרונות מוכרים וברורים ובעידן בו נושא מקורות המים נמצא בכותרות ובתקנות מגבילות, החיפוי תופס תאוצה בשטחים נרחבים בגינה.
 
לחיפוי גם מגרעות הנחלקות לאלו שעל פני הקרקע, ולאלו שמתחת לקרקע, למרות זאת במאמר זה ניתן במכלול האיזונים עדיפות לחיפוי קרקע.
 
ישום לא נכון גורם לכך שבחלוף זמן קצר ממועד החיפוי, צצה עשבייה בין האבנים, כאמור, שטח הקרקע נמצא בלחות מתמדת , מצב זה מעודד נביטת עשבייה, העשבייה חודרת את יריעת הפלריג וצצה ועולה מבין אבני החיפוי.
 
הלקוח מספר לי כי השקיע אלפי שקלים למטרת החיפוי, ובמקום לראות משטח אסטטי, ושאינו מצריך טיפול, עליו להתייצב במאבק מתמשך נגד העשבייה, ניכוש ידני בין  אבני חיפוי בשטח גדול, פשוט אינו מציאותי, הדברה תותיר קווצות יבשים בין האבנים, בקיצור ביקשנו משטח חיפוי אסטטי ,וקיבלנו מצע פרוס של עשבייה בין א.החיפוי.
 

חיפוי קרקע שלבי ישום!

 
בהכנת השטח נעודד נביטת עשבייה והדברתה באופן סיסטמטי (ראה מאמר הכנת שטח). השטח הטופוגרפי יהיה בשיפוע של 3% לפחות, שיפוע זה אינו נראה לעין בסיום. נניח שלוחות טיפטוף לכול צמח שאמור להישתל בין אבני החיפוי, עדיף ששלוחת הטיפטוף תאה רציפה מצמח לצמח, אך עם נדרש מחבר כלשהו, כדאי להתקין את  המחבר בסמיכות לפתח היריעה, זהו פתח השתילה שיצרנו ביריעה, כך נוכל במקרה הצורך לבצע תיקון מבלי להרים את היריעה והאבנים.
 
נבצע פריסת יריעה ע"פ השטח המיועד לחיפוי, נשאיר שוליים של 50 ס"מ ללא יריעת חיפוי, שטח זה הוא הקצה הנמוך של השטח כולו, לשטח זה ינוקזו המים, אין מניעה לבצע שתילה בשטח זה או חיפוי ללא יריעה.
 
אני משתמש ביריעת איטום 100% - יריעה אטומה לחלוטין, כך אין עשבייה כלל, המשטח נשאר נקי ואסטטי ואינו מצריך טיפולים כלשהם, כמובן שנקפיד לא לאטום פתחי ניקוז וביוף בשטח הגינה, ככול האפשר נדאג מראש ששלוחות חשמל,מים,ותקשורת העוברים מתחת לשטח החיפוי, יהיו מקובעים באופן נוח לגישה בשעת תקלה,וזאת מבלי להרים את היריעה ,האבנים, ולפעמים גם צמחים כדי להגיע לתקלה שנתגלתה.
 
על היריעה נניח צינור טיפטוף 16/4 ממ עיוור, במקום המיועד לשתילה נבצע חיתןך לאורך ורוחב של 50 ס"מ (הדבר תלוי בהיקף מערכת השורשים של הצמח).
 
בחירת הצמחייה היא בעלת מכלול היבטים רחב ביותר, כאן אני מתייחס להיבט בודד, קחו בחשבון את מבנה העלים של הצמח, צמח בעל עלים מרובים גורם לזליגת עלים מתמדת, כן גם מה שקרוי רב שנתי נמצא בסוג של שלכת כול השנה , וזה לא המקום להיכנס להיבט הבוטני ותהליכיו.
 
עם סיום השתילה וקיבוע שלוחות הטיפטוף כנדרש, נפעיל את המערכת לביקורת, בסיום נתחיל לפזר את האבנים.
 
מצ"ב תמונה לדוגמא.
 
השוק מציע מאות סוגים של אבנים וסלעים שונים ומדהימים מהארץ ומכול העולם.
 

בהצלחה – gan-ginun.com
 
חל איסור מוחלט להעתיק חומר מהאתר , חל איסור להעתיק/טקסטים ללא אישור מפורש מכותב המאמר, בנוסף יש לעדכן את האתר פרוסייטס בנושא ולקבל את אישורו, האישור ניתן בכתב ולא בע"פ.

חזור למאמרים

פרסום בניית מיניסייט
אולי יעניין אותך משהו מהרשימה:
categoryאתרים
categoryתרבות ובידור
categoryתעשייה
categoryמכירות
categoryמנוף
categoryאדריכלות
categoryפרחים
categoryאירועים
categoryהייטק&IT
categoryאזרחות זרה / הגירה
categoryמוסדות
categoryלהשכרה
westהכל

מאמרים נוספים בקטגוריה בעלי מקצוע

האם להזמין נגר פרטי, נגר אומן, או ללכת לחפש פריט ריהוט מוכן באיקאה, הום סנטר או חנויות ריהוט אחרות כ...

פינוי דירה של אגרן כפייתי הוא אתגר מורכב.

שדרוג והתקנה של מג`יק קורנר גם למטבחים קיימים

חלוקת גובה מגירות מטבח היא לא תמיד סטנדרטית ולכן תוכלו למצוא מגוון גדול ושונה של מגירות מטבח

כאשר אנו עומדים בפני עיצוב ובחירת ארונות לבית חשוב שנגדיר לעצמנו מגבלות תקציב. כאשר נדע בדיוק מהו הת...

לדעתנו מזנון תלוי הוא המזנון האידיאלי לסלון ולמעשה לכל חלל בבית ובמשרד

נגריית אהרון כהן בעלת ניסיון רב בייצור שולחנות מסוגים שונים– שולחן סלון, שולחן כתיבה, שולחן ישיבות ו...

איך מחליפים מנעול תיבת דואר בלובי כניסה באופן עצמאי כשעוברים דירה או כאשר המנעול מתקלקל
מאמרים אחרונים more
כרטיסי עסק חדשים more
עודכנו לאחרונה more
המלצות אחרונות more
עסקים מפרסמים מודעות דרושים בפרוסייטס more
עוד בפרוסייטס more