menu תפריט קטגוריות

קולנוע ביתי

אקספרס התקנות מעניקה לכם טיפים מקצועיים להתקנה של מערכת קולנוע ביתית אצלכם בבית,כנסו לראות ולהתרשם!

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 29/05/2020


היום בעידן המודרני, קולנוע ביתי הפך לאחד ממקורות ההנאה הגדולים בבית,במרבית הבתים החדשים או המשופצים בישראל ישנה התייחסות למערכת קול והכנה למסך מהדור החדש.

איזו מערכת לרכוש?...איזה גודל מסך ואיך לתכנן?...קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם בבית החדש!

אנו ב-אקספרס התקנות מתמחים בקולנוע ביתי ומסכי LCD  ופלזמה והנה לכם ייעוץ ראשוני.

אם תרצו ייעוץ מקצועי יותר, פנו אלינו בטלפון: 052-7961222 ונשמח להתאים לכם קולנוע משלכם!

הקפדה על מספר כללים בעיצוב בית חדש או שיפוץ דירה קיימת, ישדרגו את חווית הצפייה בסרטים והאזנה למוסיקה. לא תמיד חייבים להוציא ממון רב בכדי לממש את פוטנציאל מכשירי האודיו / וידאו שברשותכם, לעיתים, מספיקה תשומת לב לפרטים קטנים והעמדה נכונה של הציוד, בכדי לשפר את החוויה בצורה ניכרת.

קולנוע ביתי - כיצד משפיע מיקום טלוויזיה על החוויה (פלזמה או LCD) מסך הטלוויזיה צריך להיות בגובה בו לא יאמץ הצופה את צווארו. מומלץ כי קו הראיה הישיר של העין יהיה בנקודת המפגש של השליש התחתון במסך עם שני השלישים העליונים.

תאורה- מהי חווית צפייה הטובה ביותר לקולנוע ביתי?

אור חזק פוגם בחווית הצפייה (בכל סוגי המסכים), השתקפויות על המסך מכסות על התמונה המוצגת, גם הצבע השחור נראה במיטבו בסביבה חשוכה, אז יציג המסך תמונה ניגודית מכסימלית עם עומק מיטבי. מומלץ להתקין וילון או תריס על החלונות, לעמעם אורות בזמן הצפייה, ניתן להשאיר אור חלש בגבה של הטלוויזיה.

רמקולים - קולנוע ביתי אינו מושלם ללא מרחב פנוי לרמקולים יש להשאיר קו ישר פנוי בין חזית הרמקול ואוזני המאזין, חסימת הנתיב ע"י כורסא או מחסום אחר פוגמת בבימת הצליל, עומקו והאיזון הטונלי.

אין להציב רמקולים ביציאה למרפסת, זה מסוכן (במיוחד לילדים שעלולים להיתקל במכשול) וגם חושף את הרמקול לשמש ישירה, לשם כך ישנם רמקולים המיועדים בדיוק למטרה זו והינם עמידים בכל מזג אויר.

אקוסטיקה – קולנוע ביתי ואקוסטיקה תמיד ילכו טוב יחדיו. אקוסטיקה מתאימה יכולה להפוך צליל מהדהד ולא נעים לצליל נפלא. ריהוט כדוגמת ספות, תמונות, וילונות ושטיח בהחלט עוזר לגלי הקול ,מעדן אותו ומאזן את הבס.

מחיאת כף יכולה להוות מדד מצוין לאיכות האקוסטיקה בחדר: אם היא מהדהדת וצורמנית, הרי שהמצב טעון שיפור, אם היא נשמעת טבעית (אך גם לא "יבשה" מדי), גם צלילי המערכת ישמעו טוב יותר.  

ניתן להתייעץ בנושא זה עם צוות המומחים של " אקספרס התקנות" המנוסים מאוד בתחום זה.

סאב וופר- איך למקם ואיפה. סאב וופר מהווה חלק חשוב בחווית צפייה בסרטי קולנוע ביתי, הוא מייצר גלי קול בתדר עמוק ומדגיש אפקטים של סרטים, לכן, יש להניחו על רצפה אז ישמע צלילו הדוק יותר. הנחה על מדף או רהיט תגרום לרעידות או זמזום ותפגע באיכות הבס, הגודל לא בהכרח משפיע על איכות הצליל.

רמקול סנטר- תפקיד וחשיבות.

תפקידו של רמקול הסנטר הוא להדגיש את הדיבור והמלל הבוקע מכל סרט או מוסיקה המושמעת המערכת.יש להציב את רמקול הסנטר באותו קו וגובה של הרמקולים הקדמיים, בכדי שתיווצר חזית קול קדמי אחידה.

את רמקול הסנטר מניחים מעל או מתחת למסך טלוויזיה (או מסך מקרן קולנוע ביתי), כאמור - רצוי בגובה הרמקולים הקדמיים, כך, ישמעו הדיאלוגים האנושיים בסרטים כשהם יוצאים מהמסך.

כבלים בקולנוע ביתי - הכנה רצוי לקחת בחשבון את תשתית הכבלים והצנרת הדרושה לכך מבעוד מועד, אם זה ע"י הכנה דרושה בקירות או חציבה ע"י בעל מקצוע מיומן(חשמלאי או קבלן) בגודל הדרוש ובאורך הרצוי, הכנה זו תמנע מכם בעתיד להתעסק עם כבלים הצצים מהרמקולים או מהמערכת בשלב סיום הבית.

כמה רמקולים צריכים בקולנוע ביתי?

חווית הקולנוע הביתי אינה מושלמת ללא הצבה מינימאלית של 5 רמקולים אשר יספקו לכם צליל היקפי של הסרט או המוסיקה שתשמיעו מהמערכת, השיטה המקובלת היום בעולם היא 5.1 , 5 רמקולים הכוללים : 2 רמקולים קדמיים, 2 רמקולים אחוריים, רמקול סנטר וסאב וופר לתדר הנמוך(באס).

בשוק ישנם רמקולים הנקראים מקרן קול המתיימרים להשתוות לצליל היקפי אך אינם באמת יוצרים צליל המשתווה להצבת 5 רמקולים בפינות החדר ומעניקים מערכת סראונד אמיתית. רסיבר-איזה פורמט?

לקבלת צליל היקפי(סראונד)אמיתי תמיד עדיף לרכוש רסיבר שכולל מגבר עם טיונר המצוייד במפענח דולבי דיגיטל(AC-3)אשר יחלק לכם את הצלילים המגיעים ממקור השמע(DVD/CABLE) בחלוקה שווה ומהנה.

ישנם רסיברים מתקדמים ברמת 7.1 המעניקים בנוסף רמקולים סראונד במרכז החדר התורמים לתחושה מוגברת של קולנוע אמיתי כמו שקיימים היום באולמות קולנוע מקצועיים, לרוב אלו רסיברים מתקדמים ויקרים יותר מהקיימים היום בשוק, לשם כך מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום.

מאמר זה הוכן ע"י צוות המומחים של חברת "אקספרס התקנות" .

לייעוץ מקצועי בביתכם, אנא פנו אלינו ונשמח להתאים לכם מערכת קולנוע ומסך בהתאם לדרישות התקציב ולעיצוב הבית שלכם.

לפרטים וייעוץ מקצועי צלצלו: 052-7961222

אקספרס התקנות: www.expresshatkanot.coi.co.il

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -