menu

פתרונות מבוססי אנליטיקה עסקית קיימים לארגונים

אנליטיקה עסקית היא עולם מושגים רחב הכולל מגוון פתרונות החל מהפקת דוחות והחזיית נתונים ועד לניתוח נתונים בזמן אמת ועבודה בממשקים היברידיים. אלו פתרונות האנליטיקה העסקית הזמינים כיום בשוק.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 2022-12-21 00:00:00


פתרון הבסיס – החזיית נתונים ודוחות

הפתרון הוותיק, שנמצא בשימוש מזה מספר שנים וכולל איסוף נתונים ממגוון מערכות, הפקת דוחות על בסיס שאילתות ושליחת התראות למשתמשים בתנאי "ל"טריגר" מסוים – אירוע שהתרחש או יעד שהושג.

היתרונות – זהו פתרון רווח, מבוסס על טכנולוגיה מוכרת, אשר נותן מענה לצורכי ניתוח נתונים לרבות איסוף נתונים, השלמת נתונים ממקורות שונים, ארגון המידע במסד הנתונים והצגת דוחות לבקרה ולניתוח תוצאות.

החסרונות – הפתרון מוגבל, לא מאפשר חקירה חופשית של הדאטה על בסיס לוח המחוונים, אינו מאפשר ניתוח נתונים בזמן אמת, לא כל היישומים תומכים בביג דאטה.

אנליטיקה עסקית

בינה עסקית משולבת ממשקי self service

פתרון זה מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת יותר, שמטרתה לאפשר למשתמשי הקצה לחקור את הנתונים בעצמם על בסיס לוח מחוונים (דשבורד) מובנה. בגישה זו המשתמש יכול להקליד את השאלה העסקית ולחקור את הסוגייה המקצועית מכל כיוון אפשרי.

לדוגמה: אם משתמש רוצה לדעת מה תהיה כדאיות השקת המוצר החדש, די בכך שיקליד את השאלה כפי שהיא והנתונים המקושרים לשאלתו יופיעו על המסך.

נוסף לכך ממשקי ה-self service מאפשרים למשתמשים ליצור מצגות מתוך מערכת האנליטיקה העסקית, יצירת story (סיפור עסקי המתאר את תהליך קבלת ההחלטות) ואף יצירת דוחות מובנים ושליחתם לקהל יעד נבחר בהתאם להרשאות השימוש שלהם.

יתרונות: גמישות בעבודה, ממשקים קלים לתפעול וידידותיים למשתמש וחקירה חופשית של הדאטה. ביישומים מסוימים API פתוח המאפשר לבצע החזיית נתונים רחבה ולממש תכונות טכנולוגיות מתקדמות.

חסרונות: לא כל החברות המציעות את המוצר הטכנולוגי ערוכות לתמיכה בביג דאטה.

מערכת בינה עסקית התומכת בביג דאטה

אנחנו מתנהלים בעידן הדאטה, כאשר אינספור נתונים חדשים עולים לרשתות מדי יום, כולם מייצרים דאטה, וכל דאטה שכזאת מאפשרת לארגון להיות מדויק יותר ולהציע הצעות מותאמות יותר לקהל היעד (לקוחות, מטופלים, מבוטחים וכן הלאה).

עם זאת כדי שהארגון יגיע לפירוט הנדרש יהיה עליו להתממשק לאינסוף מקורות ולנהל מספר מסדי נתונים ואגמי נתונים לצורך איסוף המידע במהירות, עיבודו, ניתוחו והצגתו אותו בהקשר הנכון.

במערכות אנליטיקה עסקית מהדור החדש התומכות בביג דאטה היכולות הללו מתממשות ובאות לידי ביטוי בתשתית איתנה, אשר מאפשרת התממשקות לממשקים רבים, איסוף נתונים בזמן אמת ועיבוד וניתוח נתונים על סמך כלים סטטיסטיים.

מערכות אלו מאפשרות גם למשתמשים לבנות מסכי תצוגה בהתאמה אישית בהתאם לסגנון העבודה שלהם, התשתית הגמישה מאפשרת לשמור על רמת אבטחה גבוהה ולהציג את הנתונים בהתאם להרשאות.

יתרונות: כלל היתרונות של מוצרי ה-self service נוסף ליכולת להטמיע את האנליטיקה במערכות לניהול משאבי הארגון (ERP, CRM, HR וכן הלאה).

חסרונות: פתרון יקר, שמתאים בעיקרו לעסקים גלובליים המאופיינים בפעילות רחבת היקף.

בינה עסקית משולבת על ענן

מוצרי SaaS (תוכנה כשירות) מאפשרים לארגונים לעבוד בתצורה היברידית ולחסוך בעלויות יקרות כמו אחזקת תשתית והכשרת עובדים.

בדרך זו גם ארגונים בסדר גודל בינוני שנמצאים בתהליכי צמיחה יכולים ליישם תובנות עסקיות על סמך אוריינות ארגונית.

מערכת אנליטיקה עסקית על ענן מצוידת בכלל המאפיינים החדישים בשוק החל מממשקי self service, חקירה חופשית של דאטה על בסיס פלטפורמה אינטרנטית מובנית, רמת הצפנה גבוהה ומהירות עיבוד ועבודה – בזכות תשתית רחבה ואיתנה.

ארגונים שירצו לעבודה בתצורה היברידית – שילוב של שרתי הארגון יחד עם שרתי ענן – יוכלו לעשות זאת בחלק מהיישומים הקיימים בשוק.

יתרונות: כלל היתרונות במוצרי self service ו-big data לרבות אפשרויות לעבודה בשרתים פנים ארגוניים (מתאים לתעשיות ביטחוניות).

חסרונות :מצריך הטמעת תרבות ארגונית של אוריינות נתונים.

חזור למאמרים

שירות בניית קישורים

פרסום בניית מיניסייט
אולי יעניין אותך משהו מהרשימה:

מאמרים נוספים בקטגוריה הייטק&IT

בעד ונגד השכרת תוכנת CRM

מאמר מרתק , מומלץ לקרוא בחום לפני קבלת החלטה

מה זה ALT - המטרה של תגית ALT

במקור המטרה של תגית ALT היא להחליף את התמונה במקרה שהתמונה שבורה או לא מופיעה מכל סיבה שהיא.

הקמת חנות אינטרנטית

בעידן הנוכחי הרבה אנשים מבצעים את הקניות שלהם אונליין, דרך חנויות מקוונות.

אבי קושניר בעקבות אהבת הקהל

הבדרן הותיק ממשיך להפציץ הופעות מדהימות בכל רחבי הארץ, חובה לראות.

עדי אשכנזי אישה בעולם של גברים

מה הופך את עדי אשכנזי למיוחדת כל כך?

קישורים – LINKS

שירות בניית קישורים הינו תת שירות בתחום קידום אתרים שמטרתו לחזק את המעמד של האתר.
מאמרים אחרונים more
כרטיסי עסק חדשים more
עודכנו לאחרונה more
המלצות אחרונות more
עסקים מפרסמים מודעות דרושים בפרוסייטס more
קטגוריות פופולאריות more
עוד בפרוסייטס more