menu תפריט קטגוריות

תמ"א 38, עו"ד עודד פרץ

תמ"א 38, עו"ד עודד פרץ

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 24/09/2010


תמ"א 38, עו"ד עודד פרץ

תמ"א 38- תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה.

ועדי בתים אינם גופים עשירים, בד"כ הם מתקשים בגביית סכומים חודשיים לא גדולים לצורך תחזוקת הבניין השוטפת.

היה ברור לכנסת כי הפלת הנטל הכלכלי עליהם בכדי לחזק בניינים ישנים כנגד רעידות אדמה תנחל כישלון חרוץ.

לפיכך, חוקק חוק תמ"א 38. חוק תמ"א 38 מעניק לבניינים ישנים אשר ניתן להם היתר לפני 1980 זכויות בניה נוספות, בתנאי שיתקשרו בעסקה מסוג תמ"א 38.

את זכויות הבנייה הללו יכול ועד הבית למכור לקבלן או ליזם, וזה בתמורה יספק שירותי בניה, יחזק את הבניין כנגד רעידות אדמה, ואולי "על הדרך" גם יסכים לשדרג את הלובי, החניות, המחסנים, המעלית, ועוד.

באיזור המרכז, היכן שליזמים ישנה כדאיות כלכלית, שירותי הבניה במסגרת תמ"א 38כוללים לעיתים גם הרחבה של הדירות הקיימות, בין אם בבניית ממ"ד או מרפסת שמש, וכולי.

במסגרת תמ"א 38, הדיירים מוכרים זכויות בניה ולא דירות. זכויות הבניה הללו שייכות לדיירים כולם.

משרד עו"ד עודד פרץ ושות` מייצג הן יזמים והן דיירים בעסקאות תמ"א 38.

המשרד מפנה יזמים ומנהל עימם מו"מ.

המשרד משתדל לגבות מלוא שכר טרחתו מאת היזם.

המשרד דואג כי ינתנו ערבויות בנקאיות מתאימות לסיום הבניה בפרוייקט תמ"א 38, וכי הקבלן יספק פוליסת ביטוח מתאימה.

הבעיה המרכזית בפרוייקטים מסוג תמ"א 38 הינה הסכמות הדיירים.

עו"ד עודד פרץ אינו מבין הכיצד ייתכן כי דיירים כלל יהססו לשדרג את ערך הנכס שלהם במאות אלפי ש"ח, בעלות מינימלית עד אפסית, ויסרבו, מסיבות כאלו ואחרות, לבצע פרויקט תמ"א 38.  

רק ניסיונו בתחום האיר את עיניו של עו"ד עודד פרץ לתשובה- סכסוכים בין דיירים, מריבות, סחטנות,  וצרות עין.

יצוין תמ"א 38 אינה בהכרח דורשת הסכמה של 100 אחוז מהדיירים.

כאשר היזם מבקש לבנות לעצמו פחות משליש ממספר הדירות הקיימות, מספיקה הסכמה של כשני שלישים מהדיירים, בצירוף אישורו של המפקח על רישום המקרקעין, ואז פרוייקט תמ"38 יכול לצאת לדרך, וגם הסרבנים מחויבים בו.

המפקח אמנם חייב לשקול את ההתנגדויות של הסרבנים לתמ"א 38, אך הוא צפוי לקבוע כי הטינטרס הציבורי גובר על האינטרס הפרטי.

יש לזכור כי מומחים לרעידות אדמה טוענים כי לאור משבר האקלים העולמי, רעידת אדמה בישראל הינה רק שאלה של זמן, חס וחלילה, ולכן האינטרס הציבורי בחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה במסגרת תמ"א 38, הינו אינטרס עליון וראשון במעלה.

הכותב הינו עו"ד עודד פרץ ממשרד עורכי הדין עודד פרץ ושות`.

www.advocateperetz.com

אין עסקינן ביעוץ משפטי. כל הזכויות שמורות.

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -