menu תפריט קטגוריות

לחיות טוב עם פיברומיאלגיה

חיים עם פיברומיאלגיה יכולים להיות מאבק מתמשך. במיוחד בעידן החדש שבו אנשים רוצים לחיות חיים מלאים ופרודוקטיביים. אנשים שסובלים מפיברומיאלגיה חיים את היומיום תוך מאבק מתמיד בכאב, מנסים למצוא את הקו הדק, לעשות דברים אבל בקצב אחר כדי שהאנרגיה לא תגמר מוקדם מדי. במקביל צריך להתרכז כמה שפחות בכאב שמלווה את כול מי שסובל מתסמונת הפיברומיאלגיה.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 13/12/2010


 

כאשר אנשים מאובחנים כסובלים מהתסמונת הם `שמחים` יותר, אולם עליהם להיות חזקים שוב, כדי שהכאב לא יאפיל על חייהם. מנגד אנשים שאינם סובלים מתסמונת פיברומיאלגיה לא יכולים לשער לעצמם את הכאב שסובלים האנשים האלו, מדי שעה ומדי יום. פעמים רבות, לפני שהתסמונת מאובחנת, הסובלים מן התסמונת נאלצים להתמודד עם הספק שמכונן בקרב הקרובים להם. הם צריכים להתמודד עם הערות כמו:
"לי את/ה נראה/ת דווקא בסדר גמור"
 זו בדיוק הסיבה שבעטייה קוראים לתסמונת פיברומיאלגיה "המחלה הבלתי נראית". אנשים לא תמיד מבינים שמראה יכול להטעות.
 
"אם תנסה/י ותשתדל/י קצת יותר, תוכל/י לעשות מה שכולם עושים"
רק מאחר והסובלים מהתסמונת נראים בסדר כלפי חוץ, אין זה אומר שהם יכולים לעשות את מה שכולם עושים.
 
"אהה, גם אני הרגשתי ככה לפני כמה ימים, גם אני חשתי בעקצוצים ובעייפות..."
לאדם שאינו סובל מפיברומיאלגיה אין שום מכנה משותף עם הסובלים מהתסמונת. נקודה.
 
פעמים רבות, רק לצאת מהמיטה יכול להיות פרויקט מתמשך, ופעולות פשוטות עוד יותר מעייפות ושוחקות. התוצאה של כול אלו היא תחושת אי מסוגלות, חוסר ערך ודכדוך באשר למה שעתיד לבוא.
ואם תוסיפו לזה את ה"עצות" החכמות של חברים ומשפחה באשר לאופן שבו חולי פיברומיאלגיה צריכים לחיות התסכול עולה עוד יותר.
 
חומר למחשבה לחיים עם פיברומיאלגיה 
 
אם אתם סובלים מתסמונת פיברומיאלגיה אז מומלץ מאוד להתחיל ולהיות קשובים לגוף שלכם. דעו מה עושה לכם טוב ומה מכביד עליכם. כלל זה נכון לכולם, גם לאנשים שאינם סובלים מפיברומיאלגיה. גם אנשים כאלו מתקשים במטלות מסוימות ומצטיינים באחרות, גם להם יש ימים טובים או טובים פחות. אולם חשוב לעמוד על האבחנה מתי אתם לא עושים משהו כי אתם לא יכולים ומתי אתם לא עושים משהו כי אתם פשוט לא רוצים, ההבחנה הזו קצת יותר קשה לסובלים מהתסמונת. 
 
פעילות גופנית היא הלחם והמים של אנשים שסובלים מתסמונת פיברומיאלגיה, חשוב להתמיד בפעילות גופנית כלשהיא ולהניע את עצמכם לצאת, אפילו הליכה בפארק יכולה לעשות את העבודה.
 
לא מומלץ לנוון את הזיכרון, או להתחבא אחרי תירוצים של "שכחתי". בימים שבהם רמת הלחץ והדחק קטנה יותר, צריך לאמן את הזיכרון ולנסות להתחייב למטלות.
 
תסמונת פיברומיאלגיה היא אכן מתכון לחיים לא פשוטים. אולם אין צורך להשלים עם המצב, אפשר לחיות חיים איכותיים יותר אם מקפידים על כמה פעילויות קבועות.
 

חזור למאמרים

אההה... עובדים על זה
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -