menu תפריט קטגוריות

הסדרת מעמד לבן זוג זר

הסדרת מעמד לבן זוג זר יכולה להיות פשוטה ומהירה כאשר בן הזוג הינו יהודי שאינו אזרח המדינה וחל עליו חוק השבות. מנגד הסדרת מעמד לבן זוג זר שאינו יהודי מהווה אתגר ביורוקרטי ומשפטי סבוך למדי שיכול לאתגר גם את המנוסים שבעורכי הדין. מסלול זה טומן בחובו סיכונים לעיוותי דין, התעמרות מצד רשויות האכיפה ואפילו גירוש או מניעת כניסה לישראל. לטיפול בהסדרת מעמד לבן זוג זר רצוי ליצור קשר עם משרד עורכי דין ונוטריון אשר מנוסה בתחום רגיש זה.

לחץ לפרטי כותב המאמר

מתאריך 17/10/2019


הסדרת מעמד לבן זוג זר בזמן העתיק והיום

למה צריך הסדרת מעמד לבן זוג זר?

הסדרת מעמד לבן זוג זרנהוג להגיד שלאהבה אין גבולות, אולם בעולם בו אנו חיים קיימים גבולות רבים המגדירים ומבדילים בין קבוצות אנשים שונות וחלקי ארץ שונים. וכאשר חבר בקבוצת אנשים אחת מבקש לעבור לחלק אחר של העולם מלווה הדבר בתהליכים בירוקרטיים שונים. תהליכים אלה מחייבים גם את האוהבים שחשים שאהבתם אינה מזהה גבולות ואינה נתונה למרותם.
כאשר מדברים על גבולות, יש להבחין בין גבולות גיאוגרפים המגדירים שטחי טריטוריה שונים, בעלי צביון ואפיון ייחודי ונבדל משטחי טריטוריה אחרים ולצידם גבולות חברתיים בלתי כתובים לעיתים אשר מבדילים בין אוכלוסיות בעלות מכנה משותף זה או אחר.
מבט קצר אל ההיסטוריה היהודית, או כל היסטוריה חברתית אחרת מצביע על תהליכים שונים ומשונים אותם נאלצו לעבור אזרחים, תושבים, חברי קבוצה אחת כאשר ביקשו לעבור, להצטרף לקבוצת אוכלוסייה אחרת.
תנועת אנשים ומעבר מאזור אחד לאחר התרחשה משחר ההיסטוריה ותמיד היו קיימים תהליכים שליוו את המהגרים ממקום אחד לאחר.

הסדרת מעמד לבן זוג זר בהיסטוריה

הסדרת מעמד לבן זוג זרבהיסטוריה היהודית ניתן לחזור לימי האבות לדוגמא: משה אשר נישא לבתו של כהן של אל זר, וגם כאשר יעקב יוצא את אזור מגוריו ונודד לארץ אבותיו על מנת למצוא בת זוג (הוא עובד קשה - לאחר 14 שנה חוזר עם שתיים). בימים הרחוקים ההם הגדרות השייכות היו אך ורק על רקע משפחתי וניתן למצוא להתנהלות זאת עדות גם בסיפורי עמים אחרים בהם השיכות נקבעת על ידי החיבורים בין בני זוג. ואולם נהוג בתרבות היהודית להגדיר את מעמד הר סיני כאירוע המכונן ומגדיר את העם היהודי. לאחר אירוע זה התפתחו תהליכים שונים והגדרות אשר הושפעו מהלכי רוחו של הזמן, שאפשר להגדיר מיהו בן הקבוצה ואיזה תהליכים עליו לעבור על מנת להשתייך לקבוצה. הסדרת מעמד לבן זוג זר הינה תופעה וצורך חדש יחסית והתהליך התפתח בהדרגה לאחר הקמתה של המדינה וחקיקת חוק השבות (1950). עד הקמת המדינה היו רבים שהצטרפו אל העם היהודי גם ללא תהליכי גיור פורמליים מעמיקים. בחברה החילונית ואפילו בחברות מסורתיות בישראל ובתפוצות רבות.
חשוב לציין שבחברות אחרות שאינן יהודיות התהליכים של הגדרה מי שייך ומי לא שייך לקבוצת האנשים. מקבלים משמעות ככל שמתפתחות חברות ועמים המשתייכים למיקום. מחקרים אנטרופולוגיים בחברות מבודדות מראה אף הוא כי תהליכים של מעבר מחברה לחברה, לעיתים דורש את קבלת מנהגי החברה והתחברות לבן זוג. מנגד בחברות מבודדות מסוימות כלל לא ניתן לעבור מקבוצה לקבוצה.

שינויים בהגדרות והסדרת מעמד לבן זוג זר

הסדרת מעמד לבן זוג זרהעם היהודי שונה ממרבית העמים בכך שהדרתו לעולם לא הייתה תלויית מקום. היותו של אדם יהודי אינה נובעת משיבתו בישראל של ימינו או ישראל ההיסטורית. תהליך הגדרת היהדות ושיוכה למדינה החל עם חקיקת חוק השבות שמבדיל משמעותית בין בן זוג יהודי שאינו תושב או אזרח המדינה ומבקש להסדיר את מעמדו לבין הצורך בתהליך מורכב להסדרת מעמד לבן זוג זר. בעצם ההגדרה קיימת הבחנה חד משמעית בין מי שהוא יהודי למי שאינו כזה. חוק השבות זיכה את מי אשר מוצאו יהודי (הגדרת השורשים היהודיים משתנה עם השנים) בזכויות אוטומטיות (כמעט) לקבלת תושבות ואזרחות ישראלית וזאת מתוך רצון לקבץ ולאסוף את הפזורה היהודית למדינה החדשה.
אולם אם בעבר (עד לפני קום המדינה) גם בישראל וגם בתפוצות רבות, היו נישואי תערובת. לעיתים אף התקבלו לקהילה היהודית בני זוג ללא תהליכי גיור מיוחדים ומורכבים. מהקמת המדינה ועד ימינו אלה השילוב בין חוקי הגיור, חוק השבות וחוקי ההגירה לישראל נדרש תהליך מורכב ביותר כאשר מבקשים לגשת להסדרת מעמד לבן זוג זר.

חוקי הגירה בעולם ובישראל צורך בהסדרת מעמד לבן זוג זר

ראוי לציין כי חוקי ההגירה בכל המדינות המפותחות נעשים מורכבים וקשוחים בתקופה שלאחר מלחמת העולם השניה והם הולכים ומחמירים בעיקר נוכח תהליכי הגלובליזציה ותנועת מהגרי העבודה הבין יבשתית. תהליכים אלה מובילים מיליוני חברי קבוצות חברתיות, עמים ואזרחי מדינות דלות במשאבים ותנאי מחייה קשים לחפש לעצמם דרכים לעבור ולהיטמע בחברות מפותחות ועשירות יותר ולחפש לעצמם חיים טובים יותר.
בכל מדינה קיימים חוקים ותנאים, המוצבים בפני מי שמבקש לחיות במדינה. כאשר במדינות רבות עצם היות אדם בן זוג (נשוי או מועמד לנישואין), מקנה לאדם יתרון משמעותי בקבלת אשרות שהייה או אזרחות של אותה מדינה אלה אם כן הוא בעל עבר פלילי או נתפס כבעל פוטנציאל להזיק לחברה.
בישראל כאמור היות אדם בעל מוצא יהודי מקנה לו באופן אוטומטי זכות מולדת לקבלת אזרחות. לעומת זאת ראוי לציין כי גם אם נישא מי שאינו יהודי ליהודי או יהודיה שהם אזרחי המדינה. החוק אינו מקנה תושבות או אזרחות אוטומטית לבני זוגם.
בישראל התפתחה מגמה המבקשת להרחיק מישראל את מי שאינו יהודי על פי מוצאו או שלא גוייר כהלכה ותהליכי הכנסתו למדינה, תושבות או אזרחות מורכבים ולכן דורשים מעורבות של עורך דין שעיסוקו בהסדרת מעמד לבן זוג זר שאם לא כן עלול בן הזוג לאבד את זכותו לחיים בישראל על אף שקשר את גורלו האישי (על ידי חתונה למשל) עם בן זוג אזרח המדינה.

חזור למאמרים
קישורים מומלצים
פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

פרסום עסקים חינם

כרטיסי עסק חדשים

דבר העורך:

פרוסייטס שמה לעצמה מטרה להקים ברשת האינטרנט פורטל עסקים המספק כרטיסי עסק חינם ומקדמם ברשת האינטרנט ברמה גבוה, כך שאנשים ימצאו את כרטיסי העסק בחיפוש במנועי חיפוש, על מנת שכרטיסי העסק ייקודמו ברשת האינטרנט פרוסייטס משתמשת ביידע הרחב שקיים ברשותה ומכוונת בעיקר לקידום במנוע החיפוש גוגל שמהווה למעלה מ 95% החיפושים בישראל, בפתיחת כרטיס עסק אתה הלקוח מתבקש למלא את כל הפרטים והאפשרויות הקיימות בכרטיס העסק, ולעדכן את כרטיס העסק כל כמה ימים ( או שבועות) , בעזרת הידע שלנו בקידום ועדכון הכרטיס באופן שוטף הן באופציות הקיימות והן באופציות שמתעדכנות מפעם לפעם כרטיס העסק ישגשג, ובעזרתו גם העסק שלך, ביחד נדאג שאתה תרוויח. כרטיס העסק בפרוסייטס הינו כרטיס עסק דינמי וחינמי , כרטיס העסק קל לפתיחה , התחל בפתיחת כרטיס עסק על ידי לחיצה על הכפתור " כרטיס עסק חינם " בראש הדף, בשלב הראשון תתבקש למלא פרטים כללים אודות העסק לאחר שלב זה יהיה בידך שם משתמש וסיסמה לעדכון כרטיס העסק, כאשר תיכנס לעדכן את כרטיס העסק תבחין כי ישנם אפשרויות נוספות כגון: הוספת תמונות וידאו, מוצרים ושירותים וכו', כל קושי או שאלה שמתעוררת בזמן פתיחת כרטיס העסק פרוסייטס מזמינה אותך ליצור קשר עם הנהלת האתר ואלה ישמחו להעניק לך את מלוא תשומת הלב, פרוסייטס מאחלת ללקוחותיה עסקים פוריים.

למה לי לפתוח כרטיסי עסק ? ולמה בפורטל העסקים פרוסייטס

בפרוסייטס הבחינו כי לעסקים רבים יש קושיי באחזקת אתר וקושיי רב יותר לקדמו ברשת האינטרנט על כן פרוסייטס הקיימה אינדקס עסקים אשר בתכליתו הוקם לקדם עסקים, על מנת שלך יהיה קל פרוסייטס תשלח לך מייל אחת לכמה שבועות אשר תתבקש לבצע עדכון או הוספת אינפורמציה כזאת או אחרת, ברשת האינטרנט קיימת סטיגמה לאתרים שמספקים שרות פתיחת כרטיס עסק חינם, "פתח ושכח" פרוסייטס מבקשת באופן מפורש מהלקוחות לדאוג לעדכן את כרטיס העסק אחת לכמה ימים ( או שבועות ספורים ) על מנת שהקידום בכרטיס העסק יהיה מקסימאלי, כמו כן פרוסייטס תשמח לעזור בהקמת כרטיס העסק אם בכתיבת החומר ואם בהכנסת תמונות, ואף בבחירת מילות מפתח/תיאור העסק, אנו מלאי תקווה כי הצלחנו להעביר את מטרת האתר בצורה טובה, והבחנת שלא מדובר בעוד כרטיס עסק.

*פורטל עסקים/אינדקס עסקים פרוסייטס ראשית למחוק כרטיסי עסק על פי דעתה ורצונה בלבד וללא כל התחשבות בשום גורם בכל זמן ובכל עת.
תודה פורטל עסקים פרוסייטס.
קידום עסקים בפורטל העסקים על ידי כרטיס עסק

Copyright © 2007-2019 prosites.co.il . All rights reserved.
  -  
  -